قاطی پاتی ورزشی

این جا همه چیز درهمه!!!!

درباره وبلاگ


جدید ترین و مهم ترین اخبار دنیای ورزش ایران و جهان رو همراه با عکس در اینجا ببینید. نظر دادن یادتون نره.

نویسندگان

آخرین مطالب

نظر سنجی

طرفدار کدام رشته ورزشی هستید؟


آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

تحولی دیگر برای فوتبال دنیا در راه است

تحولی دیگر برای فوتبال دنیا در راه است

همین چند فصل قبل پپ گواردیولا و لیونل مسی 9 کاذب را ساختند و آن را به نام خود زدند؛ ابداعی که برای بارسلونا حکمرانی بر فوتبال اروپا و قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به همراه داشت. حالا تحولی دیگر در راه است. 10 کاذب جدیدترین نقشی است که در فوتبال رو به ظهور است و پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های آینده جای خود را در مستطیل سبز فوتبال باز کند.

طی فصول گذشته و بویژه در آغاز فصل جدید لیگ‌های اروپایی شاهد محو شدن نقش شماره 10 در جایگاه مرسوم خود بودیم. در این مدت کارشناسان زیادی برای فهم نقش 10 کاذب و تکامل آن در روزنامه‌های مختلف نوشته‌اند که غالب آنها برای آن به مهاجمی اشاره کرده‌اند که خارج از ترکیب مهاجمان اصلی است، اما کارش را در محوطه جریمه برای گلزنی تمام می‌کند، اما به نظر می‌رسد این تعریف برداشت اشتباهی باشد از نقش مهاجم دوم یا 9 کاذب که پشت مهاجمان بازی می‌کند و با حرکات عرضی و عمقی خود فضا را برای مهاجمان اصلی باز می‌کند.

موقعیت 9 کاذب براساس حضور و رسیدن او در موقعیت تهدیدکننده برای مهاجم حریف تعریف شده تا این که به طور دائم در آن حضور داشته باشد.

تعریف از موقعیت 10 کاذب، مکانی است که بازیکنانی که به عنوان شماره 10‌های کلاسیک آنها را می‌شناختیم، همیشه تلاش داشتند خود را برای گلزنی به آن مکان برسانند، اما بازیکنانی که در نقش 10 کاذب بازی می‌کنند تقریبا به طور دائم در آن حضور دارند. آنها تلاش می‌کنند وارد فضایی شوند که میزان تهدیدشان برای دروازه حریف بیش از دیگر نقاط است. این در حالی است که شماره ده‌های کلاسیک در این موقعیت همیشه حضور داشتند و پس از به دست نیاوردن فضا برای کسب فضای گلزنی این موقعیت را ترک می‌کردند.

با توجه به این که هنوز دنیای فوتبال نتوانسته مرز مشخصی میان هافبک بازیساز، 9 کاذب و 10 کاذب مشخص کند، یافتن بازیکنی که به طور دقیق در این نقش بازی کند، دشوار است

 
 

در این تعریف برای 10 کاذب، نقش یک هافبک بازیساز اهمیت زیادی دارد چراکه مربیان در استفاده از این دو نقش دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌توانند برای هر دو تعریف متمایزی داشته باشند. به طور معمول شماره بازیکنی است که در پس دو مهاجم بازی می‌کند؛ مانند مسوت اوزیل. موقعیت او در میدان به ایجاد شانس گلزنی برای دیگر عناصر تهاجمی تیم خلاصه می‌شود. منطقه‌ای که این بازیکن آلمانی در آن ایفای نقش می‌کند «پاکت» نام دارد؛ فضایی میان مدافعان حریف و هافبک‌های خودی. گرچه هنگامی که بازیکنان حریف در این منطقه متراکم باشند، عملا بازیکن شماره 10 خاموش می‌شود و ناچار است به عقب برگردد.

هافبک بازیساز یا 10 کاذب؟

یکی از راهکارهای مربیان برای استفاده همزمان از 10 کاذب و هافبک بازیساز، به کار گیری هافبک بازیساز در مناطق عمقی‌تر است؛ مانند نقشی که سسک فابرگاس در چلسی یا سانتی کازورلا در آرسنال دارد. با این حال این تاکتیک کارکرد تیم را به عنوان یک واحد دفاعی تضعیف می‌کند، اگرچه مزایای تهاجمی بسیاری را به همراه دارد. فابرگاس که بیشتر بازی‌های فصل قبل را در کنار نمانیا ماتیچ آغاز کرد، در فصل گذشته که به قهرمانی تیم خوزه مورینیو منجر شد، 23 پاس گل داد. او وظیفه داشت توپ را از مناطق عمقی زمین خود به دست آورد و حمله را آغاز کند و خودش به خط حمله اضافه شود و بازیکنان هجومی را حمایت کند. از آنجا که فابرگاس را هافبک بازیساز حریف مهار می‌کند، نقش عمقی‌اش به وی اجازه می‌دهد آزادانه به سمت دروازه حریف حرکت کند. بازیکنان دیگری چون آندره‌آ پیرلو در همین نقش عمل می‌کنند، اما نقش او در یوونتوس این گونه بود که باید در ساختار خط میانی تیمش باقی می‌ماند.

خلق یک پاکت

فضای میان هافبک‌ها و مدافعان یا همان پاکت، مکانی است که 10 کاذب در آن حیات خود را می‌یابد تا این گونه از این فضای حساس یک تیم بتواند حداکثر استفاده را ببرد. هر مربی به شیوه خاص خود از این فضا استفاده می‌کند.

یکی از شیوه‌های خلق یک پاکت، روشی بود که طی سال‌ها در بارسلونا از آن استفاده شد و هنوز در حال بهره‌گیری است. دو هافبک هجومی این تیم یعنی اینیستا و راکیتیچ همواره به آرامی وارد زمین خود می‌شوند و با توپ کار می‌کنند. به این روش «لاپوزا» یا توقف گفته می‌شود که می‌توان در تمام زمین آن را اجرا کرد. این روش باعث می‌شود هافبک‌های میانی حریف از موقعیت خود خارج شوند و به این ترتیب پشت آنها برای مهاجمان فضا ایجاد شود. بی‌شک اینیستا در این کار در دنیا بهترین است و بارها و بارها دیده‌ایم به همین روش برای 10 کاذب خود یعنی لیونل مسی پاکت خلق کرده است. مسی فصل گذشته یک نقش بینابینی داشت. وی بازی خود را از سمت راست آغاز می‌کرد و در آخرین حرکت با توپ یا بدون توپ وارد موقعیت 10 کاذب می‌شد. با توجه به موفقیت مسی در این نقش گفته می‌شود آرایش 3 ـ 3 ـ 4 بهترین چینش برای بازی با استفاده از 10 کاذب است چراکه این گونه هافبک‌های میانی حریف با 10 کاذب حرکت می‌کنند تا آن که فقط مقابل مدافعان میانی متمرکز شوند.

بهترین‌ها

با توجه به این که هنوز دنیای فوتبال نتوانسته مرز مشخصی میان هافبک بازیساز، 9 کاذب و 10 کاذب مشخص کند، پیدا کردن بازیکنی که به طور دقیق در این نقش بازی کند، دشوار است. با این حال در کنار بازیکنانی چون لیونل مسی، داوید سیلوا و اریکسون سوئدی، نفرات دیگری هستند که ویژگی‌های بازی در این نقش را از خود نشان داده‌اند؛ مانند ادین آزارد که فصل گذشته علاوه بر قهرمانی با چلسی، عنوان بهترین بازیکن فصل را هم از آن خود کرد. او در حالی به چلسی اضافه شد که در نقش بال بازی می‌کرد و اسکار پست 10 کاذب را پر کرده بود. قدرت دریبل‌زنی این بازیکن بلژیکی مورینیو را مجاب کرد تا از وی در کنار زمین استفاده کند و مانند مسی در آخرین حرکت به میدان بیاید. با این حال او توانایی بازی به عنوان 10 کاذب را در دیدارهایی که فابرگاس حضور نداشت، از خود نشان داد. حالا با اضافه شدن پدرو به عنوان یک بال رو به جلو، چلسی بهتر می‌تواند از پاس‌های عمقی قطری که وظیفه اصلی یک 10 کاذب است، استفاده کند.

خامس رودریگز دیگر نیروی بالقوه برای قرار گرفتن در این نقش است. بازیکنی که در جام جهانی 2014 به طور تاثیرگذاری از عهده این کار برآمد تا رئال مادرید برای به خدمت گرفتنش 80 میلیون یورو بپردازد. او در رئال هم در همین نقش ظاهر شد و پشت بنزما و میان رونالدو و بیل به عنوان 10 کاذب حضور داشت.

استفاده موثر از منطقه 14

بسیاری از مربیان زمین فوتبال را به 18 منطقه تقسیم می‌کنند. به این ترتیب فضای جلوی محوطه جریمه تیم حریف به عنوان منطقه 14 شناخته می‌شود. با توجه به اهمیت این منطقه، نقش 10 کاذب ابداع شد تا بهره‌گیری از این موقعیت به میزان حداکثر خود برسد. ضمن این که از این منطقه دسترسی فوق‌العاده‌ای به بال‌ها و محوطه جریمه وجود دارد، چراکه مقابل بازیکنی که در منطقه 14 بازی می‌کند تنها یک لایه دفاعی حضور دارد و این گونه با یک پاس عمقی به بال‌های کناری آنها را در حالی صاحب توپ می‌کند که رو به دروازه حریف هستند. به این ترتیب منطقه 14 بهترین موقعیت برای تغذیه بازیکنانی است که به عنوان بال بازی می‌کنند. همچنین بازیکنی که در این منطقه حضور دارد، نزدیک‌ترین بازیکن به مهاجم است اگرچه برای ارسال پاس‌های عمقی بهتر است یک هافبک در میانه میدان و رو به بال‌ها و مهاجمان مرکزی قرار داشته باشد.

منبع: outsideoffootball.comطبقه بندی: فوتبال،

حکمرانی بارسا در عصر مسی

حکمرانی بارسا در عصر مسی

زمانی نام رئال مادرید، بیش از نام هر باشگاه دیگری با کلمه جام مترادف بود. سفیدها در دوران پرافتخارشان، ده بار قهرمان اروپا شدند تا عنوان پرافتخارترین باشگاه قاره سبز را از آن خود کنند، اما در سال‌های اخیر، این بارسلوناست که گوی رقابت را از دشمن قدیمی ربوده است.

رئالی‌ها پنج قهرمانی ابتدایی‌شان را در اروپا بین سال‌های 1956 تا 1960 به دست آوردند پیش از این که در سال 1966 یک جام دیگر به کلکسیون افتخارات‌شان اضافه کنند؛ در حالی که بارسلونا اولین قهرمانی‌اش را در اروپا در سال 1992 به دست آورد. پس از این که رقابت‌های اروپایی به فرمت جدید درآمد و جام باشگاه‌های اروپا به لیگ قهرمانان تبدیل شد، رئالی‌ها سال‌های 1998، 2000 و 2002 بار دیگر این جام را فتح کردند.

قهرمانی آنها سال 2002 در میانه عصر کهکشانی‌های این باشگاه و در زمانی که فلورنتینو پرز با پرداخت مبالغ هنگفت، بهترین بازیکنان دنیای فوتبال را به سانتیاگو برنابئو برده بود، رقم خورد. رئال در قهرمانی اروپا 9 ـ یک از بارسا پیش بود و به نظر می‌رسید برتری آنها بر فوتبال اروپا برای سال‌ها ادامه خواهد داشت.

اما در یک دهه گذشته، باشگاه کاتالانی، موازنه را کاملا تغییر داد. با پایان عصر کهکشانی‌ها در باشگاه رئال، این عصر لیونل مسی بود که آغاز شد و در این مدت، بارسا چهار بار و رئال تنها یک بار قهرمانی در اروپا را جشن گرفتند.

مسی اولین بازی‌اش را در لیگ قهرمانان در سال 2004 مقابل شاختار دونتسک انجام داد. بارسا در آن فصل با درخشش رونالدینیو، قهرمان لالیگا شد؛ اما با شکست مقابل چلسی در مرحله یک‌هشتم نهایی، از دور رقابت‌ها کنار رفت. رئال هم در دور دوم با شکست برابر یوونتوس حذف شد.

یک فصل بعد، مسی برای اولین بار قهرمانی در چمپیونزلیگ را تجربه کرد؛ هرچند مراحل پایانی را به دلیل مصدومیت مقابل چلسی در مرحله یک‌هشتم نهایی از دست داد. این بار بارسا توانسته بود آبی‌های لندن را کنار بزند و در فینال پاریس هم آرسنال را شکست دادند.

ستاره‌های بارسا در آن دیدار ساموئل اتوئو و ژولین بلتی بودند و البته هنریک لارسن که به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و زمینه‌ساز هر دو گل بارسا در پیروزی 2 ـ یک تیمش بود. رایکارد در آن دیدار ترجیح داده بود ستاره سوئدی را به جای مسی ـ که مصدومیت را پشت‌سر گذاشته بود، اما هنوز کاملا آماده نبود ـ به عنوان تعویض سوم راهی میدان کند.

در دو فصل آخر حضور رایکارد در نوکمپ، بارسا با شکست مقابل لیورپول (یک‌هشتم نهایی فصل 7 ـ 2006) و منچستریونایتد (نیمه‌نهایی فصل 8 ـ 2007)، از دور رقابت‌ها کنار رفت. این بار نوبت افول رونالدینیو بود و مسی خیلی زود خود را به عنوان ستاره اصلی بارسا معرفی کرد و تنها یک فصل بعد، بارسا با درخشش او، سومین قهرمانی‌اش را در اروپا جشن گرفت.

پپ گواردیولا در سال 2008 سرمربی بارسا شد و خیلی سریع این تیم را به قدرتی شکست‌ناپذیر تبدیل کرد. رونالدینیو باشگاه را ترک کرده بود و مسی به قلب تپنده آبی و اناری‌ها تبدیل شد. با حضور مثلث ساموئل اتوئو، تیری آنری و مسی در نوک خط حمله و ژاوی و اینیستا پشت‌سر آنها، بارسا مهار نشدنی به نظر می‌رسید.

آن تیم در فصل 9 ـ 2008 فاتح سه‌گانه شد و یک فصل بعد در نیمه نهایی، تنها با اختلاف یک گل، مغلوب اینترِ ژوزه مورینیو شد؛ در حالی که رئال مادرید در دور دوم، مغلوب لیون شده بود. برای ششمین فصل پیاپی، رئالی‌ها نتوانسته بودند از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان بالاتر بروند.

در آن فصل اینتر در برنابئو جشن قهرمانی گرفت و فلورنتینو پرز که فکرهایش را کرده بود، به این نتیجه رسید ژوزه مورینیو می‌تواند طلسم ناکامی‌های تیمش را در اروپا بشکند؛ به همین دلیل، خیلی سریع آقای خاص را جانشین مانوئل پیگرینی کرد. این اتفاق هم رخ داد و رئال در سه فصل بعدی چمپیونزلیگ به نیمه نهایی رسید، اما مورینیو این بار برای مهار مسی برنامه موثری نداشت و ستاره آرژانتینی در نیمه نهایی سال 2011، با زدن دو گل به رئال در سانتیاگو برنابئو‌ تیمش را به فینال رساند.

آبی و اناری‌ها در فینال برای دومین بار در سه فصل، منچستریونایتد را شکست دادند و مسی مانند سال 2009 در المپیکوی رم، در ویمبلی هم دروازه شیاطین سرخ را باز کرد.

شکست در نیمه نهایی سال‌های 2012 و 2013 مقابل چلسی و بایرن مونیخ باعث شد گواردیولا و جانشین‌‌اش‌ تیتو ویلانووا از رسیدن به جام محروم شوند. ضمن این که رئال هم در این دو سال با شکست برابر بایرن و بروسیا دورتموند، بار دیگر ناکام ماند. اما با حضور کارلو آنچلوتی روی نیمکت رئال، آنها سرانجام به رویای‌شان برای فتح لا دسیما رسیدند و با پیروزی دراماتیک مقابل اتلتیکو مادرید در لیسبون، پس از 12 سال بار دیگر قهرمانی در اروپا را جشن گرفتند. اما در حالی که به نظر می‌رسید رئالی‌ها بار دیگر در حال ساختن یک دوران ویژه هستند، این بارسا بود که در فصل 15 ـ 2014، یک سه‌گانه دیگر را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد و برتری‌اش را در عصر مسی نشان داد. از وقتی ستاره آرژانتینی اولین بازی‌اش را برای بارسا در سال 2004 انجام داد، آنها در قهرمانی اروپا 4 ـ یک از رئال پیش افتادند و قهرمانی در چمپیونزلیگ حالا بیش از رئال، با نام بارسا گرفته خورده است.
طبقه بندی: فوتبال،

لهستان صدرنشین جام جهانی والیبال شد

لهستان صدرنشین جام جهانی والیبال شد

نهمین روز سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال امروز (دوشنبه) با 6 دیدار در دو سالن متروپلیتن و یویوگی شهر توکیو پیگیری شد.
به گزارش ایرنا، در سومین مسابقه سالن یویوگی و در حساس ترین مسابقه این رقابت ها دو تیم آمریکا و لهستان که بدون شکست و با هشت پیروزی رقابت ها را طی کرده بودند، به مصاف هم رفتند.
تیم ملی والیبال لهستان در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسید تا با 26 امتیاز از 9 پیروزی متوالی صدرنشین شود و آمریکا نخستین ناکامی خود را تجربه کند.
ملی پوشان آمریکا در ست نخست 25 بر 17 به پیروزی رسیدند اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 23 و 25 بر 15 مغلوب این تیم شدند تا با 24 امتیاز و یک پله سقوط به جایگاه دوم جدول بروند.
همزمان با این دیدار ، تیم های ایران و استرالیا نیز به مصاف یکدیگر رفتند که ایران سه بر صفر مغلوب استرالیا شد تا بعد از سالها نخستین شکست آسیایی خود را تجربه کند.
در این دیدار شاگردان کواچ 55 امتیاز از اسپک کسب کردند و در طرف مقابل استرالیا 45 امتیاز خود را از این طریق به دست آورد. تیم ایران در دفاع تنها یک بار موفق بود این در حالی بود که تیم حریف در 5 دفاع موفق ظاهر شد.
تیم ملی والیبال استرالیا 4 امتیاز از طریق سرویس به دست آورد و شاگردان کواچ تنها 2 امتیاز از این طریق کسب کردند. در اشتباهات بازیکنان نیز تیم ایران 14 امتیاز از استرالیایی ها به دست آورد اما 25 امتیاز به حریف داد.
در نهمین روز جام جهانی والیبال تیم های لهستان، ایتالیا، مصر، کانادا، آرژانتین و استرالیا برابر حریفان خود به پیروزی دست یافتند و نتایج کامل این بازی ها به قرار زیر است:
توکیو: سالن متروپلیتن:
تونس 3– مصر 2(23 بر 25، 25 بر 21، 23 بر 25، 25 بر 17 و 15 بر 11)
کانادا 3– ونزوئلا صفر (25 بر 18، 25 بر 22 و 25 بر 23)
ایران صفر – استرالیا 3(25 بر 27، 25 بر 27 و 22 بر 25)
توکیو: ورزشگاه یویوگی :
روسیه صفر – ایتالیا 3 (15 بر 25، 24 بر 26 و 18 بر 25)
ژاپن صفر – آرژانتین 3 (24 بر 26، 22 بر 25 و 21 بر 25)
آمریکا یک - لهستان 3 (25 بر 17، 19 بر 25، 23 بر 25 و 15 بر 25)طبقه بندی: والیبال،

شکست تلخ والیبال ایران مقابل استرالیا

شکست تلخ والیبال ایران مقابل استرالیا

تیم ‌ملی والیبال ایران در مرحله سوم و پایانی جا‌م جها‌نی والیبال در حالی به مصاف تیم ‌ملی استرالیا رفت که هیچ یک از این دو تیم شانسی برای کسب سهمیه المپیک نداشتند.

شاگردان اسلووبودان کواچ امیدوارند تا با پیروزی در سه دیدار پایانی در جایگاه ششم رده بندی مسابقات قرار بگیرند.

تیم ‌ملی والیبال ایران از مجموع هشت بازی نخست خود سه پیروزی مقابل ژاپن، ونزوئلا و تونس و همچنین پنج باخت مقابل آرژانتین، ایتالیا، روسیه ، لهستان و آمریکا داشت.

استرالیا نیز با هفت باخت و تنها یک برد یکی از تیم‌های ضعیف این دور از این مسابقات محسوب می‌شد.

تیم ‌ملی والیبال ایران با پیراهن های قرمز و با ترکیب شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، سعید معروف، فرهاد قائمی و مهدی مرندی کار را آغاز کرد.

ست نخست: ایران

در ست نخست هر دو تیم نمایش پایاپایی داشتند.

ملی‌پوشان تیم ‌ملی والیبال ایران با تمرکز روی حملات سرعتی عادل غلامی و بازی قدرتی شهرام محمودی امتیاز می گرفتند.

در مقابل تیم ‌ملی استرالیا نیز که نمایش خوبی از حملات از گوش آنتن داشت و سعی می‌کرد از ضعف دفاعی تیم ‌ملی ایران بهره ببرد، پایاپای پیش می‌روند هیچ کدام از دو تیم تسلیم نمی‌شدند، توپ گیری‌های استرالیا مانع از این می‌شد که اختلاف امتیازها زیاد شود.

جاکوب، لیبروی خوش نقش استرالیا تلاش زیادی می‌کرد تا اجازه ندهد توپ در زمین استرالیا بخوابد.

محمد موسوی نیز نقش آفرینی بسیار خوبی روی تور داشت.

هر دو تیم تا امتیاز 24 مساوی پیش رفتند در حالی که داور یک امتیاز مشکوک را به استرالیا داد بازی با امتیاز 25 – 25 دنبال شد. همین موضوع موجب اعتراض به داوری و تقاضای ویدیو چک شد و داور بعد از ویدیو چک امتیاز را به استرالیا داد. تا بازی در امتیاز مساوی دنبال شود. سرانجام استرالیا با یک نمایش سرعتی 26 بر 24 پیروز شد.

ست دوم استرالیا

تیم ملی والیبال ایران در ست دوم سعی در جبران نتیجه‌ داشت و همین موضوع تمرکز بازیکنان ایران را بر هم می زد. آمار بالای خطای بازیکنان ایران در سرویس موجب شد تا استرالیا پیشی بگیرد. همین موضوع کار را برای ملی‌پوشان ایران دشوار کرد.

کواچ تصمیم گرفت تا ساعدی را به میدان بفرستد تا تیم ‌ملی ایران در روی تور تقویت شود اما ارسال پاس‌های بلند و حمله از کناره ها همچنان برای استرالیا امتیاز می آورد.

توپگیری های خوب این تیم استرالیایی موجب می‌شد که در دفاع هم موفق باشد. در حالی که به نظر می رسید تیم ‌ملی والیبال ایران برنامه مشخصی برای حمله در موج اول ندارد، استرالیا ست دوم را 26 بر 24 برد.

ست سوم استرالیا

استرالیا همه را غافلگیر کرد آنها در یک چشم بر هم زدن پنج امتیاز گرفتند. کواچ در ست سوم هم بازنده باشد دست به تغییر زد

مکس استاپلس با اسپک‌هایی تماشایی خودش به همراه پائول کارول از چپ و راست زمین ایران را آماج حملات کرده بودند.

اسلوبودان کواچ که نمی خواست در ست سوم هم بازنده باشد دست به تغییر زد.

تیم ‌ملی والیبال ایران شهرام محمودی و مجتبی میرزاجانپور بیشترین حملات را انجام می دادند.

تیم ‌ملی والیبال ایران هر چه قدر تلاش کرد نتوانست تا وقت فنی دوم اختلاف سه، چهار امتیازی را با حریف کاهش دهد.

تیم استرالیا در دفاع روی تور و سرویس به مراتب بهتر از ایران کار می‌کرد.

آنها د‌ر توپ‌های برگشتی هم بهتر بودند و کاملا مشخص بود که با آنالیز مقابل ایران به میدان آمدند.

تیم استرالیا ست سوم بازی را با یک نمایش برتر 25 -22 به سود خود تمام کرد.

در نهایت تیم ‌ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود از جا‌م جها‌نی مقابل استرالیا با نتیجه‌ سه بر صفر و امتیازهای 25 – 27، 25 – 27 و 22 - 25 شکست خورد.

تیم ‌ملی والیبال ایران باید در ادامه این ر‌قا‌بتها از ساعت 8:30 فردا (سی و یکم شهریور ماه) به مصاف کانادا برود.طبقه بندی: والیبال،

پیوستن نابغه کرمانی به رئال مادرید +عکس

به نقل از فرهنگ نیوز ، فوتبالیست نابغه ۶ ساله جیرفتی پس از انجام تست و تأیید آکادمی فوتبال باشگاه اروپایی رئال مادرید اسپانیا به تیم نونهالان این باشگاه پیوست. بردیا مهنی فوتبالیست نابغه ۶ ساله جیرفتی پس از اینکه دو هفته پیش مربیان استعدادیاب این باشگاه معتبر فوتبال جهان در تهران کلیپ بازیهای وی را مشاهده کردند پیشنهاد حضور در اروپا را به ولی وی دادند که پس از سفر به اسپانیا مورد تست قرار گرفته و از نزدیک شاهد بازی خارق العاده این نابغه ۶ ساله قرار گرفتند و نهایتأ مورد تأیید یکی از معتبرترین باشگاه فوتبال جهان قرار گرفت.طبقه بندی: فوتبال،

پپ گواردیولا، پردرآمدترین مربی جهان فوتبال +تصاویر

پپ گواردیولا، پردرآمدترین مربی جهان فوتبال +تصاویر

این لیست بر اساس آخرین ارزیابی های فوربس تهیه شده است. بر اساس رده بندی اخیر پپ گواردیولا همانند ماه های گذشته در صدر پردرآمدترین مربیان قرار دارد. درباره او که هدایت بایرن مونیخ را بر عهده دارد گفته می شود در آینده ای نزدیک جانشین لوئیس فن خال هلندی در منچستریونایتد خواهد داشت.

او سالیانه 14.8 میلیون یورو درآمد دارد.

1- پپ گواردیولا - بایرن مونیخ ( سالیانه 14.8 میلیون یورو )


2- لوران بلان - پاری سن ژرمن ( سالیانه 11 میلیون یورو )

3- خوزه مورینیو - چلسی ( سالیانه 8.5 میلیون یورو )

4- لوییز فن خال - منچستر یونایتد ( سالیانه 7.8 میلیون یورو )
5- آرسن ونگر - آرسنال (سالیانه 7.5 میلیون یورو)

6- رافا بنیتس - رئال مادرید ( سالیانه 7.3 میلیون یورو )

7- مانوئل پلگرینی - منچستر سیتی ( سالیانه 7 میلیون یورو )

8- لوییس انریکه - بارسلونا ( سالیانه 6.5 میلیون یورو )

9- برندان راجرز - لیورپول ( سالیانه 4 میلیون یورو )

10- دیه گو سیمئونه - اتلتیکو مادرید ( سالیانه 3 میلیون یورو )طبقه بندی: فوتبال،

5 "سیو" شگفت انگیز از ایکر کاسیاس

5 "سیو" شگفت انگیز از ایکر کاسیاس


 کاسیاس که پس از 25 سال رئال مادرید را ترک و به پورتو پیوسته است هم اکنون بزرگ ترین ستاره این تیم به شمار می آید. این دروازه بان در مسابقه بسیار مهم تیمش با بنفیکا در لیگ پرتغال عملکرد بسیار درخشانی داشت و 5 سیو شگفت انگیز از خود به نمایش گذاشت.

تک گل پیروزی بخش این بازی را آندره در دقیقه 85 روی پاس هنرمندانه سیلوستره والرا به ثمر رساند. کاسیاس با توجه به درخشش قابل توجهش در ترکیب پورتو محبوبیت عجیبی بین هواداران این تیم کسب کرده است.

در جدول این رقابت‌ها پورتو با 13 امتیاز در صدر ایستاده و بالاتر از لیسبون 10 امتیازی است.طبقه بندی: فوتبال،

همه ما پیکه هستیم +عکس

همه ما پیکه هستیم +عکس

 جرارد پیکه مدافع بارسلونا اخیرا به دلیل اظهارات ضد دولتی و ضد اسپانیایی اش به چهار جلسه محرومیت از همراهی تیمش روبرو شده است.

اما هواداران بارسلونا او را تنها نگذاشتند. در بازی دیشب بارسلونا و لوانته که با برتری چهار گله بارسلونا همراه بود تعداد زیادی از هواداران حاضر در ورزشگاه به حمایت از مدافع تیم خود پرداختند.

هواداران بارسلونا در جریان دیدار تیمشان برابر لوانته دست نوشته‌ای را مقابل دوربین تلویزیونی قرار دادند که روی آن نوشته شده بود: همه ما پیکه هستیم.

این امکان وجود دارد که باشگاه بارسلونا حتی به خاطر همین اقدام هوادارانش بار دیگر از سوی فدراسیون فوتبال اسپانیا محکوم و جریمه شود.
طبقه بندی: فوتبال،

گل هایی که به هم تیمی مصدوم تقدیم شد +عکس

گل هایی که به هم تیمی مصدوم تقدیم شد +عکس

رافینیا در دیدار میانه هفته قبل بارسا مقابل رم از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید و برای چند ماه از میادین دور خواهد بود. به همین دلیل، مارک بارترا و نیمار بعد از زدن دو گل ابتدایی بارسا در دیدار امشب، با به نمایش درآوردن پیراهن او، به این ستاره جوان دلگرمی دادند.
طبقه بندی: فوتبال،

بارسلونا با 4 گل به صدر جدول برگشت +[مجموعه عکس]

بارسلونا با 4 گل به صدر جدول برگشت +[مجموعه عکس]

در ادامه هفته چهارم لالیگا از ساعت 23 بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف لوانته رفت.

برای بارسا مارک بارترا در دقیقه 50، نیمار در دقیقه 56 و مسی 2 گل در دقیقه 61 از روی نقطه پنالتی و در دقیقه 90 گلزنی کرد و تک گل میهمان را ویکتور کاسادیسوس در دقیقه 66 وارده دروازه بارسا کرد.

در دقیقه 76 مسی یک ضربه پنالتی را خراب کرد.

در دیگر بازی‌های دیشب نتایج زیر به دست آمد:

دیپورتیوو لاکرونیا 2 - اسپورتینگ خیخون 3

ویارئال 3 - اتلتیک‌بیلبائو یک

لاس پالماس صفر - رایو والکانو یک

در جدول لالیگا بارسا با 12 امتیاز در صدر قرار دارد.

تصاویری از دیدار بارسلونا و لوانته را در ادامه می بینید:

طبقه بندی: فوتبال،

فیلم «رویاهای بارسا» اکران می‌شود

  فیلم «رویاهای بارسا» اکران می‌شود

مستند «رویاهای بارسا» در 17 مهر سال جاری در اسپانیا اکران می‌شود. این فیلم که در قالب مستند است، به تاریخ 115 ساله باشگاه می‌پردازد و حضور بازیکنانی همانند ژاوی هرناندس، آندرس اینیستا، لیونل مسی و جرارد پیکه و بازیکنان و مربیان قدیمی باشگاه چون یوهان کرایف، لوییس فان خال، رونالد کومان، گری لینکر، کارلوس راش، خوسه ماریا باکرو و اریک آبیدال، ستاره جهان بسکتبال پائو گسول و کرلوس سانتاکانا تاریخ‌ساز را شرح می‌دهد.

این فیلم شور و اشتیاق، احساسات و رویاهای کسانی که در تاریخ بارسلونا حضور داشته‌اند را منعکس می‌کند. در این فیلم فقط به اتفاقات درخشان باشگاه پرداخته نمی‌شود بلکه به تحول مدل «توتال فوتبال» که در دهه هفتاد توسط کرایف و رینوس میشل وارد شد نیز می‌پردازد. همچنین بازیکنان بزرگی که در لاماسیا پرورش یافته‌اند، چهار مقام قهرمانی بارسلونا در اروپا در 10 سال گذشته و پنجمین قهرمانی اخیر خود در برلین در این مستند نمایش داده خواهند شد.

به نوشته موندو دپورتیوو این فیلم به کارگردانی یوردی یومپارت در طول دو سال ساخته شد که در آن عکس بازی‌ها، مصاحبه‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی فیلمبرداری نیز وجود دارد. همچنین در این مستند عکس‌های آرشیوی و منتشر نشده نیز نمایش داده می‌شود.

طبقه بندی: فوتبال،

حمایت بارسلونا از پناهجویان سوری +عکس

حمایت بارسلونا از پناهجویان سوری +عکس

بارسلونا شب گذشته در لالیگا لوانته را با نتیجه چهار بر یک شکست داد. پیش از آغاز این دیدار بازیکنان بارسلونا با لباس هایی مخصوص وارد میدان شدند، لباس هایی که معنای آن حمایت از پناهجویانی بود که این روزها از ترس کشتار داعش به اروپا پناه آورده اند.

شنبه شب نیز رئال مادرید نیز در حالی در لالیگا به میدان رفت که چند مهمان ویژه داشت که پناهجوی سوری بودند.طبقه بندی: فوتبال،

برتری تیم فوتبال نوجوانان ایران برابر هند

برتری تیم فوتبال نوجوانان ایران برابر هند


تیم فوتبال نوجوانان ایران در چارچوب دومین دیدار خود از سری رقابت‌های فوتبال نوجوانان گروه E مقدماتی قهرمانی آسیا، عصر امروز با قضاوت علی شعبان از کشور کویت به مصاف تیم هند رفت که این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود شاگردان علیدوستی به پایان رسید.

محمد شریفی در دقیقه ۲۵، امیرحسین خدامرادی در دقیقه ۴۲ و محمد قادری در دقیقه ۶۰ گلهای ایران را به ثمر رساندند.

معراج اسماعیلی ، عارف محمدعلی پور، طاها شریعتی، امیرحسین اسماعیل زاده، محمدرضا داوری، محسن گودرزی (۸۷ علیرضا سواری)، محمد شریفی، وحید نامداری، محمد سرداری(۵۱ محمدرضا غبیشاوی) ، امیرحسین خدامرادی و محمد قادری (۶۱ محمد حسین پور) بازیکنانی بودند که امروز در دیدار برابر هند به میدان رفتند.

لازم به توضیح آخرین دیدار نوجوانان ایران روز یکشنبه ۲۹ شهریورماه مقابل بحرین خواهد بود.


طبقه بندی: فوتبال،

برد شیرین ایران برابر ژاپن

برد شیرین ایران برابر ژاپن

 تیم‌های ملی والیبال ایران و ژاپن هشتمین دیدار خود و آخرین بازی مرحله دوم رقابت‌های جام جهانی 2015 در شهر اوساکا را از ساعت 14:50 به وقت تهران در سالن اوساکا مونیسی پال سنترال و در حضور 7 هزار تماشاگر برگزار کردند که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 بر 22 ، 25 بر 23 ، 18 بر 25، 21 بر 25 و 12بر 15 به سود ایران تمام شد.

شهرام محمودی در شرایطی در این مسابقه برای ایران به میدان رفت و بازی کرد که از ناحیه کمر همچنان احساس درد می‌کرد، اما با این حال تا آخرین امتیاز برای موفقیت تیم ملی تلاش کرد. درخشش موسوی در این مسابقه کاملاً مشهود بود؛ وی با انگیزه بالای خود بارها مهاجمان حریف را دفاع کرد.

کواچ برای شروع این مسابقه با توجه به اینکه امیر غفور به دلیل درد از ناحیه نمی توانست در ترکیب اصلی قرار بگیرد از عبادی پور، معروف، موسوی، غلامی، محمودی، میرزاجانپور و مرندی استفاده کرد. ست اول تقریبا پایاپایی پیش رفت و ژاپنی ها با کسب امتیاز 16 تیم ها را روانه وقت استراحت فنی دوم کردند، اما در ادامه شاگردان نامبو عملکرد بهتری داشتند و در امتیاز 20 بر 17 به سود ژاپن، کواچ مجبور به گرفتن وقت استراحت کردند. زمانی که با سرویس خوب میلاد عبادی پور ایران توانست امتیاز بگیرد و بازی 22 بر 21 به سود ژاپن شد، نامبو احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت کرد. این ست را ژاپنی ها با نتیجه 25 بر 22 به سود خود رقم زدند.

ست دوم

ست دوم را هم تیم ایران بدون تغییر آغاز کرد. ژاپنی ها ست دوم را هم خوب شروع کردند، اما با وجود اختلاف امتیازی که بین تیم ها ایجاد شده بود، ایران توانست در امتیاز 6 با حریف به تساوی برسد و پس از آن با سرویس های خوب موسوی ایران به امتیاز 8 رسید و تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در اواسط ست دوم این مسابقه قائمی جایگزین میرزاجانپور شد. عملکرد خوب سید محمد موسوی در این ست بیش از هرچیز دیگر به چشم آمد؛ دو اشتباه در حمله تیم ایران توسط غلامی موجب شد تا تیم ها در امتیاز 19 به تساوی برسند و کواچ درخواست وقت استراحت کند. در این ست نامبو، سرمربی ژاپن بارها در ترکیب خود تغییر ایجاد کرد تا اینکه در امتیاز 22 تیم ها به تساوی رسیدند. پس از آن در امتیاز 23 بر 22 به سود ایران مهدوی جایگزین معروف شد. این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود ژاپن تمام شد.

ست سوم

در آغاز ست سوم سامان فائزی جایگزین عادل غلامی شد و ایران بازی را خوب شروع کرد و توانست در امتیاز 8 بر 5 تیم ها را روانه وقت استراحت فنی اول کند. دفاع روی تور خوب بازیکنان ایران که با حضور فائزی تقویت شده بود توانست ایران را به امتیاز 10 برساند تا نامبو درخواست وقت استراحت فنی کند. در اواسط این ست میرزاجانپور که چند اشتباه را مرتکب شده بود جای خود را عبادی پور داد. ایران در حالی توانست 19 بر 12 از حریف پیش بیفتد که شرایط دفاع روی تور و سرویس ایران بهتر شده بود. در امتیاز 20 بر 14 به سود ایران هم علیزاده جایگزین مرندی شد. ست سوم با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد.

ست چهار

برای ست چهارم کواچ از موسوی، معروف، فائزی، قائمی، مرندی، عبادی پور و محمودی استفاده کرد. این ست را هم ایران خیلی خوب شروع کرد و توانست از همان ابتدا اختلافی 4 امتیازی با حریف ایجاد کند و پس از آن تیم ها در امتیاز 8 بر 2 به سود ایران به وقت استراحت فنی اول رفتند. درخشش و جنگندگی موسوی در این ست هم بسیار به چشم می آمد. در این ست هم کواچ با توجه به شرایط به تناوب از مرندی و علیزاده استفاده می کرد. در امتیاز 11 بر 8 و زمانی که ژاپنی ها موفق شدند تا اختلاف را کم کنند، کواچ درخواست وقت استراحت کرد تا مانع امتیازگیری حریف شود. تیم ایران در ست چهارم در تمام فاکتورها برتر از حریف بود و در امتیاز 16 بر 10 تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه این مسابقه ژاپنی ها بسیار تلاش کردند تا مانع امتیازگیری تیم ایران شوند، اما چندان موفق نبودند و در امتیاز 21 بر 17 به سود ایران نامبو درخواست وقت استراحت کرد. ست چهارم را تیم ایران با نتیجه 25 بر 21 به سود خود تمام کرد تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم

در ست پنجم هم کواچ از فائزی به عنوان سرعتی زن استفاده کرد؛ این بازیکن در ست هایی که به میدان رفت عملکرد خیلی خوبی داشت. این ست پایاپایی پیش رفت و در امتیاز 4 هر دو تیم مساوی بودند، اما توپ گیری عقب زمین ایران موجب شد تا ملی پوشان بتوانند از توپ های برگشتی بهتر استفاده کنند. دفاع روی تور ایران هم در لحظات حساس این ست عملکرد خوبی داشت. ست پنجم را تیم ایران موفق شد با نتیجه 15 بر ؟؟ به سود خود رقم بزند.

این سومین پیروزی ایران در رقابت های جام جهانی 2015 والیبال است. روزهای شنبه و یکشنبه 28 و 29 شهریورماه تیم های شرکت کننده در جام جهانی استراحت دارند و با سفر به شهر توکیو سه دیدار نهایی خود در این رقابت ها را در این شهر برگزار خواهند کرد.
طبقه بندی: والیبال،

معروف بازیکن بزرگی است

معروف بازیکن بزرگی است

تیم ملی والیبال آمریکا امروز پنجشنبه با حساب ۳ بر یک و با نتایج (۱۹ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۱) مقابل ایران در رقابتهای جام جهانی به برتری رسید.

متیو اندرسون گفت: ایران تیم خوبی است. آنها پا به پای ما بازی کردند و تیم ما را به دردسر انداختند. ست سوم خیلی خوب بود اما ما در پایان ست امتیازات خوبی گرفتیم.

وی افزود: ست چهارم کارمان سخت تر شد. خوشبختانه تواستیم به سطح توانایی مان برگردیم وقتی آنها پاسکاری می کنند متوقف کردنشان دشوار است. معروف یک بازیکن بزرگ است.

موسوی قدرتمندترین بازیکن ایران است

یکی دیگر از بازیکنان تیم ملی والیبال آمریکا نیز پس از پیروزی 3 بر یک تیمش برابر ایران در نشست خبری حاضر شد و گفت: ست اول را کمی رها کرده بودیم. دریافت‌ها و سرویس‌های شناخته شده ما خوب نبود. می‌دانستم که تیم ایران ما را به چالش می‌کشاند. خط دفاعی ایران منسجم کار کرد. دلیل اصلی برد ما این است که از ست دوم به بعد توانستیم هماهنگ‌تر کار کنیم و بازی را به سود خود به پایان برسانیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا از ست دوم، دفاع و سرویس‌های این تیم قدرتمندتر شد، گفت: تیم ایران با دفاع خود ما را تحت فشار قرار داد. از ست دوم به بعد فقط سرویس‌ها و دریافت‌ها ما را نجات داد.

دیوید لی در مورد داشتن شناخت کافی از محمد موسوی خاطر نشان کرد: ابتدای بازی با چالش دفاع روی تور شروع شد. او قدرتمندترین بازیکن ایران است که غلبه بر او دشوار است، چون حرکاتش جهشی و مهار او سخت است. تصور اینکه بتوانم به تنهایی او را تحت نظر بگیرم هم غیرممکن است.
طبقه بندی: والیبال،

نقش یک زن ایرانی در زندگی پدرخوانده فوتبال دنیا


نقش یک زن ایرانی در زندگی پدرخوانده فوتبال دنیا

تماشاگران امروز، در گزارش خود از زندگی شخصی رییس فیفا و همسر ایرانی‌اش، نوشت: فاسد، پول‌پرست، دروغ‌گو، خسیس و هرزه. اینها اتهامات یک سیاست‌مدار زندانی در شرق اروپا نیست. سپ بلاتر در سال‌های اخیر، از پیرمرد نسبتاً کم‌حاشیه رأس فیفا تبدیل به یک چهره پر سروصدای رسانه‌ای شده است.

چهره‌ای که نشان داده مشکلی با حاشیه‌ها ندارد و از آن‌ فرار نمی‌کند. فساد گسترده فیفا، باعث شد رسانه‌ها روی زندگی شخصی این پیرمرد 79 ساله هم بیشتر زوم کنند و زوایای بیشتری از شخصیت عجیب او به دنیا معرفی شود.

رابطه بلاتر با لیندا باراس ، همسر جدیدش که ملیتی ایرانی دارد خوراک خوبی برای رسانه‌های مخالف بلاتر بود.

رابطه‌ای پیچیده که زیاد با عرف سوئیس هم سازگاری ندارد. فقط 24 ساعت بعد از یورش اف ‌بی ‌آی به هتل محل اقامت اعضای فیفا و دستگیری چند نفر از نزدیک‌ترین همکاران بلاتر، رئیس فیفا خیلی خونسرد با زنی که حداقل سه دهه از او کوچکتر بود و قد بلندتری هم داشت، در پنجمین کنگره فیفا شرکت کرد. رابطه بلاتر و لیندا حالا علنی‌تر از گذشته شده است.

در دو سال گذشته، لیندا از همراهی در جت‌های شخصی گرفته تا مراسم شام و هتل‌های پر رزق و برق بلاتر را همراهی کرده و یکی از همراهان رئیس فیفا در زندگی لوکس اما همراه با خساست او بوده است.

آشنایی بلاتر و لیندا

بلاتر و لیندا، فوریه 2008 در یک مراسم خیریه با هم آشنا شدند. بلاتر که به تازگی از یک رابطه خلاص شده بود به عنوان مهمان افتخاری در مراسم سالانه بنیاد خیریه «شب برفی» حضور پیدا کرد. بنیادی که باراس ریاست آن را بر‌عهده داشت.

لیندا در ملاقات آن شب، تأثیر خوبی روی بلاتر گذاشت و آنها ساعات خوبی را در آن مراسم گذراندند. در آن زمان، لیندا هنوز همسر کریستین بود.

کریستین یکی از اعضای بانفوذ در سوئیس و صاحب بسیاری از املاک و مستغلات خاندانش به‌شمار می‌آمد. او با شراکت پدرش گاستون، کسب و کار موفقی دارد.

گاستون به دلیل نقش کلیدی‌اش در سوئیس و ساخت زمین‌های ورزشی گلف، به نام «آقای گلف» مشهور است.

برادر او، فرانسوا، یک دیپلمات مشهور به حساب می‌آید و پس از یک تور در نیویورک، به تازگی برای دومین‌بار به عنوان سفیر سوئیس در لبنان برگزیده شده است.

پس از اینکه ازدواج کریستین و لیندا از هم پاشید، دوستی او با بلاتر جدی و جدی‌تر شد، موضوعی که اوایل به نظر می‌رسید کریستین با آن مشکلی نداشته باشد.

گاستون، پدر او درباره این موقعیت یک‌بار در سال گذشته صحبت کرد و گفت: «لیندا کاری را انجام می‌دهد که دلش می‌خواهد». کاترین، مادر لیندا هم علاقه‌ای به اظهار‌نظر درباره جدایی دخترش از کریستین و رابطه او با بلاتر ندارد.

لیندای ایرانی، بلاتر سوئیسی

لیندا یکی از سه دختر یک بازرگان موفق ارمنی به نام «هاگوپ گابریلیان» است که در ایران به دنیا آمده. آنها سال‌های میانه دهه 1970 ایران را به مقصد ژنو ترک کردند. پدر لیندا سال 2005 از دنیا رفت و در مراسم خاکسپاری‌اش، به دلیل سخاوتمندی‌اش در کمک به کلیساها و جامعه‌های ارمنی ستوده شد.

اما در سوی دیگر، بلاتر که در سال 1936 به دنیا آمده، یکی از چهار فرزند یک خانواده فقیر سوئیسی است که کارشان میوه‌فروشی بود. او در دوران تحصیل، شاگرد ممتازی به‌شمار می‌آمد و تحصیلات دانشگاهی را در لوزان گذراند.

بلاتر در دهه شصت به عنوان یک کلنل، دوران خدمت را سپری کرد و سه هزار سرباز را در اختیار داشت. جایی که بسیاری باور دارند ذات بی‌رحم شخصیت او را شکل داد و سرانجام او را به بالاترین جایگاه در هرم فیفا رساند.

نویسنده کتاب زندگی‌نامه او با نام «سپ: پادشاه دنیای فوتبال»، برونو افنترانگر می‌گوید: «اگر او تنها یک نکته در ارتش یاد گرفته باشد، این است که همیشه گوش به زنگ باشد، بیست و چهار ساعت شبانه‌روز حواسش را جمع کند و همواره مراقب همه چیز بماند».

پنج نکته کوتاه درباره لیندا و بلاتر

به‌رغم همه اتهام‌ها علیه فیفا، بلاتر و باراس با لبخند در کنگره فیفا شرکت کردند. در جایی که انتظار می‌رفت بلاتر عنوانش را در این سازمان قدرتمند باز هم حفظ کند. این موضوع، بر خلاف دستگیری‌های اخیر چند تن از نزدیک‌ترین همکاران او به اتهام فساد بود. به نظر نمی‌رسید بلاتر به این رخداد اهمیتی بدهد و او در کنار همسر جدید و بلندقامت‌ترش، با اعتمادبه‌نفس راه می‌رفت. هر دو نفر اهل سوئیس هستند.

خواهرزاده بلاتر آنها را به یکدیگر معرفی کرد. یکی از رسانه‌های عامه‌پسند سوئیس به نام بلیک گزارش داده که بلاتر در رویدادی خیریه در سال 2008 که باراس آن را ترتیب داده بود، شرکت کرد.

برادر شوهر باراس، فرانسوا این بنیاد را تأسیس کرده است. لیندا تا سال 2014 ریاست این بنیاد را بر‌عهده داشت. باراس، دوست خواهر‌‌زاده بلاتر است.

هنگامی که اخبار رابطه لیندا و بلاتر منتشر شد، شوهر او، همچنان به فکر حفظ زندگی زناشویی‌شان بود.

کریستین در سال 2014 به بلیک گفته بود: «من در این باره اطلاعی ندارم و هنوز لیندا را به عنوان همسرم می‌دانم». کریستین یک میلیونر و در زمینه املاک در حال فعالیت است. او و لیندا دو دختر دارند. بعد از مدتی، او در گفت‌وگو با رسانه‌های انگلیسی، لیندا را «یک همسر و مادر کامل برای دخترانش» توصیف کرد.

لیندا در توییتر طرفداران زیادی پیدا کرده است. درست پس از انتشار تصاویر او و بلاتر در مراسم توپ طلای سال گذشته، حساب کاربری لیندا در توییتر توجه بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی را به خود جلب کرد.

بلاتر پیش‌تر سه بار ازدواج کرده است. او از ازدواج نخست با لیلیان باینر، تنها یک بچه دارد. ازدواج دوم او با کیسر باربارا، دختر دبیر کل سابق فیفا بود که تا زمان درگذشت تراژیک او در سال 1999 دوام آورد. آخرین بار هم با گرازیلا بیانکا ازدواج کرد که در سال 2002 از او جدا شد.

سفر به ایران؟

بعد از انتشار هویت ایرانی لیندا باراس، چند بار بحث سفر او به ایران مطرح شد. بلاتر با فدراسیون فوتبال ایران رابطه خوبی دارد و گفته می‌شد باراس در سفر بلاتر به ایران او را همراهی خواهد کرد.

با این وجود، حاشیه‌های زندگی شخصی بلاتر و رابطه او با لیندا باعث شد فعلا دو طرف علاقه‌ای به ایجاد حاشیه‌های جدید نشان ندهند.

لیندا که در اکثر سفرهای بلاتر او را همراهی می‌کند غایب بزرگ سفر او به ایران بود. با وجودی اینکه سفر لیندا به ایران هیچوقت عملی نشد،‌ بعضی رسانه‌های محافظه کار نوشتند همسر ایرانی بلاتر نقش مهمی در سفر او به ایران داشته اما بخاطر بعضی قوانین و حاشیه‌ها ترجیح داده رئیس فیفا را در سفر به زادگاهش همراهی نکند.طبقه بندی: فوتبال،

شمارش معکوس برای دستگیری پیرمرد سوئیسی

شمارش معکوس برای دستگیری پیرمرد سوئیسی

فدراسیون بین المللی فوتبال رسما اعلام کرد که جرمی والکر دبیر کل فیفا به خاطر فساد مالی از سمتش برکنار کرد.

فیفا اعلام کرد که مدارکی مبنی اینکه والکر در برخی از فساد های مالی دست داشته وی را از سمتش عزل کرده است.

والکر در حالی از سمت خود برکنار شد که اخباری هم درباره دستگیری قریب الوقوع سپ بلاتر شنیده می شود. بر اساس آخرین اخبار پیرمرد سوئیسی فیفا به دلیل فسادهای مالی این نهاد ورزشی همچنان تحت تعقیب قرار دارد و با جمع آوری مستندات کافی وی احتمالا طی روزهای آینده دستگیر خواهد شد.
طبقه بندی: فوتبال،

توقف بارسلونا در زمین رم، شکست آرسنال و برد پرگل بایرن مونیخ

توفق بارسلونا در زمین رم، شکست آرسنال و برد پرگل بایرن مونیخ

هفته نخست از دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال اروپا چهارشنبه شب ادامه یافت که طی آن تیم بارسلونا مدافع عنوان قهرمانی در خانه رم ایتالیا به تساوی یک بر یک دست یافت تا در نخستین گام ۲ امتیاز را از دست بدهد.

بارسلونا که از ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفته بود در دقیقه ۲۶ روی ضربه سر سوارز در دهانه دروازه رم به گل رسید اما در دقیقه ۳۱ الساندرو فلورنزی از میانه میدان و در گوشه راست با یک ضربه بلند توپ را از بالای سر ترشتگن که از دروازه بیرون آمده بود درون دروازه بارسا جای داد. در ادامه دفاع فشرده رم اجازه نفوذ به مسی و دیگر مهاجمان بارسا نداد. در نیمه دوم هم رم اجازه گلزنی را به حریف نداد تا این بازی با تساوی خاتمه یابد.

تیم بایرن مونیخ هم در هفته نخست دور رفت مهمان المپیاکوس یونان بود که در پایان برابر این تیم پیروزی پرگل ۳ بر صفر را رقم زد.

توماس مولر در این بازی هم ۲ برای بایرن گلزنی کرد و ماریو گوتزه دیگر گل این تیم را وارد دروازه حریف کرد اما آرسنال در خانه دینامو زاگرب به باخت ۲ بر یک تن داد تا یکی از نتایج جالب هفته نخست رقم خورد. توپچی‌ها از اواخر نیمه نخست بخاطر اخراج اولیویه ژیرو ۱۰ نفره شده بودند.

نتایج کامل دیدارهای چهارشنبه شب به شرح زیر است:

گروه E
رم یک - بارسلونا یک
بایرلورکوزن ۴ - باته بوریسوف یک

گروه F
المپیاکوس صفر - بایرن مونیخ ۳
دینامو زاگرب ۲ - آرسنال یک

گروه G
دینامو کیف ۲ - پورتو ۲
چلسی ۴ - نماینده رژیم صهیونیستی صفر

گروه H
خنت بک - لیون یک
والنسیا ۲ - زنیت ۳
طبقه بندی: فوتبال،

مارادونا : این 2 نفر دزد هستند

مارادونا : این 2 نفر دزد هستند

او حالا در مصاحبه های انتقادی خود به راحتی اتهامات بزرگی به آنها می زند. البته مارادونا که بزرگ ترین دشمن سپ بلاتر محسوب می شود اما به تازگی میشل پلاتینی را هم به لیست خود افزوده است. دیه‌گو مارادونا اسطوره آرژانتینی فوتبال بر این باور است که سپ‌بلاتر رئیس فیفا آسیب‌های زیادی را به فوتبال وارد نموده و پلاتینی نیز به دروغ از منتقدان وی بوده است.
وی ادامه داد: انواع و اقسام راه‌های دزدی در فوتبال را پلاتینی از طریق ‌بلاتر یاد گرفته است.


طبقه بندی: فوتبال،

رکورد شگفت انگیز علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران

رکورد شگفت انگیز علی دایی در تیم ملی فوتبال ایران

 علی دایی در مدت زمان حضور خود در تیم ملی فوتبال ایران 79 مرتبه بازوبند کاپیتانی را به بازو بست. او برای کسب عنوان برترین کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از احمد رضا عابدزاده سبقت گرفت.

علی دایی به عنوان برترین کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران رکوردهای بسیار زیادی از خود بر جای گذاشته است. مرد رکورددار فوتبال ایران و آسیا بیشترین تعداد کاپیتانی در تیم ملی فوتبال ایران را داراست. آقای گل جهان برترین گلزن تاریخ رقابت های مقدماتی جام جهانی هم به شمار می رود.

البته او در تاریخ فوتبال ایران در میان سایر بازیکنان تیم ملی نیز بیشترین تعداد گل را در طول یک سال زده است و از این حیث نیز رکورددار به نظر می رسد. علی دایی در سال 1996 در طول سال 22 گل برای تیم ملی فوتبال ایران گل زد که این رکورد او هنوز دست نخورده است. این تعداد گل در 16 بازی به ثمر رسید. این در حالی است که برترین گلزن تیم ملی فوتبال ایران در 10 سال اخیر که بیشترین تعداد گل را در طول یک سال به ثمر رسانده سردار آزمون است که در سال جاری 7 گل زده است.
طبقه بندی: فوتبال،
برچسب ها: علی دایی،

بدترین روزهای پرسپولیس

بدترین روزهای پرسپولیس

تیم های فوتبال پرسپولیس و سایپا امروز (چهارشنبه) از هفته ششم لیگ برتر باشگاه های ایران با قضاوت احمد صالحی و در حضور حدود 8 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که سایپا با نتیجه 2 بر یک پیروز شد.
این چهارمین باخت پرسپولیس در 6 هفته بود تا این تیم با 12 گل خورده، بیشترین گل خورده و بیشترین باخت را داشته و به رتبه چهاردهم سقوط کند.
پرسپولیس در این فصل نشانی از یک تیم بزرگ را ندارد و به نظر می رسد از کاندیدای اصلی سقوط به لیگ دسته اول باشد.
در این دیدار رضا نوروزی و غلامرضا رضایی که هر سابقه حضور در پرسپولیس را دارند، برای سایپا گلزنی کردند تا این تیم 10 امتیازی شود.
تک گل پرسپولیس نیز از سوی مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به دست آمد. این درحالی است که او یک ضربه پنالتی را هم در نیمه نخست از دست داد.
در دقایق ابتدایی بازیکنان دو تیم احتیاط را در دستور کار داشتند و بیشتر به محک حریف پرداختند.
در دقیقه 18، غفلت پرسپولیس ها سبب شد تا سایپا ضدحمله ای خطرناک را طراحی کند که بابک حاتمی با خطای واضح، مهاجم سایپا را جریمه کرد و با کارت زرد جریمه شد، درحالیکه به نظر می رسید بازیکن سایپا حتی می توانست در این صحنه گلزنی کند.
در دقیقه 21 ارسال زیبای رامین رضائیان را فرشاد احمادزاده با ضربه سر به سوی دروازه سایپا فرستاد اما حامد فلاح زاده با واکنش خوب خود دروازه سایپا را بسته نگه داشت.
در دقیقه 23 رامین رضائیان با دست توپ را کنترل کرده تا حمله سایپا نیمه کاره بماند که این حرکت کارت زرد را برای وی در برداشت.
این تصمیم داور اعتراض شدید جواد نکونام را در پی داشت تا کاپیتان پیشین تیم ملی نیز با کارد زرد جریمه شود. نکونام معتقد بود که رضائیان باید از زمین اخراج می شد.
در دقیقه چهلم، غلامرضا رضایی شوت سرکشی را از پشت محوطه جریمه به سوی دروازه پروسپولیس فرستاد که ضربه او با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت.
در سومین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه نخست، مهدی طارمی از سوی دروازه بان سایپا با خطا مواجه شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد که ضربه ضعیف او را حامد فلاح زاده دفع کرد.
در آغاز نیمه دوم برانکو ایوانکوویچ دست به تغییر زد و علی علیپور را به جای امید عالیشاه به میدان فرستاد تا سرخپوشان تهاجمی تر به کار خود ادامه دهند.
در دقیقه پنجاهم، هادی نوروزی با حرکتی انفرادی وارد محوطه جریمه سایپا شد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 60، بابک حاتمی از غفلت مدافعان سایپا بهره برد و مهدی طارمی را در محوطه جریمه سایپا صاحب توپ کرد که ضربه این مهاجم ملی پوش به بیرون رفت.
در دقیقه 68 ضربه رضا نوروزی مهاجم سایپا در محوطه جریمه پرسپولیس به دست رضائیان برخورد کرد تا داور به سود شاگردان مجید جلالی پنالتی بگیرد.
این ضربه پنالتی را رضا نوروزی درون دروازه پرسپولیس جای داد تا سایپا یک بر صفر از میزبان خود پیش باشد.
در دقیقه 71، فرشاد احمدزاده که در این فصل نمایش بسیار ضعیفی در پرسپولیس داشته است فرصت بسیار مناسبی برای گلزنی از دست داد.
در دقیقه 81، مهدی ترابی با حرکت خوب خود، غلامرضا رضایی را در موقعیت مناسبی قرار داد که این مهاجم باتجربه با ضربه ای فنی گل دوم تیمش را به ثمر رساند.
در دقیقه 90، مهدی طارمی در محوطه جریمه سایپا از سوی مجید ایوبی متوقف شد تا بازهم داور اعلام پنالتی کند که این بار طارمی برای تیمش گلزنی کرد.
در نهایت این دیدار حساس با برتری 2 بر یک به سود سایپا همراه شد.
ترکیب پرسپولیس:
سوشا مکانی، محسن بنگر، رامین رضاییان، بابک حاتمی، مایکل اومانیا، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا(میلاد کمندانی)، هادی نوروزی، فرشاد احمدزاده(جری بنگستون)، امید عالیشاه(علی علیپور) و مهدی طارمی.
ترکیب سایپا:
حامد فلاح زاده، روزبه شاه علیدوست، جواد نکونام، ابراهیم صادقی، علی زینالی، رضا نوروزی(حسین علی نژاد)، غلامرضا رضایی(ماهان رحمانی)، ابراهیم شکوری، مهدی ترابی، حامد شیری و سجاد مشکل پور. 

طبقه بندی: فوتبال،

حرکت جوانمردانه کریم انصاری فرد تحسین یونانی ها را برانگیخت


حرکت جوانمردانه کریم انصاری فرد تحسین یونانی ها را برانگیخت

در پایان دیدار دو تیم پانیونیوس و پاناتینایکوس که با برتری یک بر صفر پانیو همراه بود کریم انصاری‌فرد در حرکتی قابل تحسین پیراهن خود را به کودکی با معلولیت جسمی و حرکتی اهدا کرد که این حرکت بازتاب قابل توجهی در رسانه‌های یونان داشت.

سایت اسپورت اف ام یونان حرکت انصاری‌فرد که موجب شادی کودک معلول شد را تحسین‌برانگیز دانست و سایت اسپورت بیست و چهار یونان نیز نوشت: حرکت انسان دوستانه انصاری فرد برای ما افتخارآمیز است چون او در پایان این دیدار با خلق صحنه‌ای زیبا به ما یادآوری کرد که هنوز کسانی هستند که به ارزش های واقعی در زندگی احترام می گذارند.
طبقه بندی: فوتبال،

ایران مقابل آمریکا هم شکست خورد


ایران مقابل آمریکا هم شکست خورد

تیم والیبال ایران امروز پنجشنبه در اوزاکا آغاز خوبی مقابل آمریکا داشت و موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ در ست نخست به برتری برسد.

مردان اسلوبودان کواچ در سه ست بعدی به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۱ شکست خوردند.

ایران تا بدینجای رقابتها مقابل تیم های آرژانتین، لهستان، روسیه، ایتالیا و آمریکا باخته است و فقط تونس و ونزوئلا را شکست داده است.

آمریکا با این پیروزی ۲۱ امتیازی شد و یک قدم دیگر به صعود به رقابت های المپیک ریو ۲۰۱۶ نزدیک شد.

ایران فردا جمعه با ژاپن دیدار خواهد کرد.طبقه بندی: والیبال،

رونی خوب است اما علی دایی نمی شود!

رونی خوب است اما علی دایی نمی شود!

به نقل از آی اسپورت ، علی دایی سوژه گزارش متیو اسمیت نویسنده سایت «huffingtonpost» انگلیس شده است. دلیلش؟ الان خدمتتان عرض می کنیم.

داییاسمیت در گزارش جدید خود به آمار گلزنی وین رونی در بازیهای ملی اشاره کرده و اینکه مهاجم منچستر یونایتد موفق شده در 107 بازی با پیراهن تیم ملی انگلیس، 50 گل به ثمر برساند. رونی به زودی می تواند رکورد تعداد بیشترین بازی در تیم ملی انگلیس را از آن خود کند و دیوید بکام با 115 بازی ملی و پیتر شیلتون با 125 بازی ملی را پشت سر بگذارد.

رکورد دیگری که رونی قطعا دوست دارد آن را به نام خود ثبت کند رکورد بهترین گلزن بازیهای ملی در اروپاست. این رکورد در حال حاضر به فرانس پوشکاش اختصاص دارد که 84 گل ملی به ثمر رسانده و میروسلاو کلوزه هم در 137 بازی ملی، 71 گل زده است. از طرف دیگر رابی کین ایرلندی هم 67 گل در 142 بازی به ثمر رسانده است.

از اینجا به بعد گزارش «huffingtonpost» جالب می شود چرا که علی دایی هم وارد ماجرا می شود. اسمیت در ادامه مطلب خود به این نکته اشاره کرده که رونی برای رسیدن به رکورد یک بازیکن کار بسیار سختی دارد و آن کسی نیست جز علی دایی که بهترین گلزن بازیهای ملی دنیا محسوب می شود و در 149 بازی توانسته 109 گل به ثمر برساند.

رکورد گلزنی دایی عجیب و تا حدودی ترسناک است چرا که مهاجم سابق بایرن مونیخ، در سالهای 1996 و 2000 توانسته بیشتر از تعداد بازیهای ملی اش در آن سال، گل بزند. او در سال 96، در 18 بازی 22 گل زد و سال 2000 هم 20 گل در 19 بازی به ثمر رساند. البته قدرت تیم های آسیایی اصلا به پای حریفان اروپایی تیم ملی انگلیس نمی رسد

دایی اولین بار موفق شد جلوی چین تایپه دو بار گلزنی کند و رکورد پوشکاش را در بازی مقابل لبنان شکست.

طبقه بندی: فوتبال،
برچسب ها: علی دایی،

2 اتفاق عجیب در دیدار والیبال ایران و ایتالیا

2 اتفاق عجیب در دیدار والیبال ایران و ایتالیا

سعید معروف «ست» دوم بازی با ایتالیا را از روی نیمکت ذخیره ها تماشا کرد که اتفاق بسیار عجیبی بود. مشخص نیست چرا کاپیتان تیم ملی والیبال ایران ست دوم را از روی نیمکت تماشا کرد البته او بر روی نیمکت بسیار خونسرد به نظر می رسید.

همچنین در امتیاز پانزدهم در «ست» دوم که پس از ویدئو چک،اعتراض مهدوی و کواچ و... به ایتالیایی ها رسید یک چیز کاملا مشهود بود.اینکه کواچ استرس دارد و همین استرس اجازه نمی دهد تا در شرایط حساس به تیمش کمک کند.

وقتی دوربین های تلویزیونی روی او زوم کردند کواچ نفس نفس می زد و شرایطش طوری نبود که بتواند در آن لحظه به تیمش کمک کند.

او به عنوان سرمربی تیم بزرگ ایران باید بتواند خودش را کنترل کند چراکه ویدئو چک یک ابزار است و نباید چشم امید برای گرفتن یک امتیاز به این ابزار باشد.این در حالی بود که داور بازی هم به دلیل اعتراض های زیاد او به کواچ کارت زرد نشان داد و باعث شد تا او دوباره بهم بریزد.


طبقه بندی: والیبال،

زایتسف بهترین بازیکن مسابقه ایران و ایتالیا شد

 زایتسف بهترین بازیکن مسابقه ایران و ایتالیا شد

 به نقل از فدراسیون والیبال ، تیم ملی والیبال ایران امروز (چهارشنبه) در ششمین مسابقه خود در جام جهانی 2015 با نتیجه سه بر صفر از ایتالیا شکست خورد.
ایوان زایتسف پشت خط زن ایتالیا در این مسابقه با کسب 26 امتیاز، عنوان امتیازآورترین و بهترین بازیکن را از آن خود کرد.
زایتسف 24 امتیاز با اسپک و 2 امتیاز با سرویس به دست آورد.
عثمانی خوانتورینا نیز که عملکرد درخشانی در این مسابقه داشت 20 امتیاز برای ایتالیا کسب کرد.
در تیم ایران، سید محمد موسوی بهترین بازیکن بود. موسوی 7 امتیاز با اسپک، 5 امتیاز با دفاع روی تور و یک امتیاز با سرویس و در مجموع 13 امتیاز به دست آورد.
مدافع وسط تیم ملی ایران در این مسابقه از هفت اسپکی که به سوی زمین حریف زد، هفت امتیاز گرفت تا با ثبت آمار موفقیت 100 درصدی، عملکرد درخشانی از خود ارائه کند اما درخشش این بازیکن به تنهایی برای پیروزی ایران کافی نبود.


طبقه بندی: والیبال،

والیبالیست های ایران از ایتالیا هم شکست خوردند

والیبالیست های ایران از ایتالیا هم شکست خوردند

شاگردان اسلوبودان کواچ از ساعت 10:40 امروز در ششمین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف ایتالیا رفتند.
به گزارش ایرنا ، سه ست این مسابقه با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 23 و 25 بر 21 به سود ایتالیا به پایان رسید تا ایران چهارمین شکست خود را بپذیرد.
اسلوبودان کواچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، سید محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی به میدان فرستاد.
ایران در این دوره از مسابقات پیش از این مقابل تیم های آرژانتین، لهستان و روسیه شکست خورده بود و فقط ونزوئلا و تونس را از پیش رو برداشته بود.
تیم ملی ایران از ساعت 7:40 فردا (پنجشنبه) به مصاف آمریکا می رود. آمریکا هر 6 مسابقه قبلی خود در این رقابت ها را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

** ست اول (ایران 19 – ایتالیا 25)
ایتالیا در ست نخست این مسابقه خیلی زود خود را پیش انداخت و با ایجاد فاصله پنج امتیازی، خیال خود را از پیروزی در این ست راحت کرد. بازیکنان ایتالیا در این ست با زدن سرویس های قدرتی، دریافت ایران را با مشکل مواجه کردند تا توپ به خوبی در اختیار معروف پاسور ایران قرار نگیرد. در مقابل ایتالیایی ها با عملکرد درخشان در دریافت و توپ گیری به خوبی توپ را در اختیار سیمونه جیانلی پاسور تیم خود می گذاشتند تا او بتواند از برنامه های متنوع در خط حمله استفاده کند. اسپکرهای ایتالیا به خصوص ایوان زایتسف نیز با عملکردی کم اشتباه از این پاس ها استفاده می کردند. حتی زمانی که مدافعین روی تور ایران نیز مقابل اسپکرهای ایتالیا قرار می گرفتند، لاجوردی پوشان با هوشمندی از دست مدافعین ایران استفاده می کردند و توپ را با زدن به دست بازیکن مقابل خود، به بیرون زمین می فرستادند تا یک امتیاز دیگر برای تیمشان کسب کنند. ایوان زایتسف که هشت امتیاز در این ست به دست آورد، بازیکن مهار نشدنی ایتالیا در ست اول بود. کواچ تلاش کرد با درخواست دو وقت استراحت و به میدان فرستادن فرهاد قائمی و مهدی مهدوی به جای میرزاجانپور و معروف روند بازی را عوض کند اما موفق به این کار نشد و ایتالیا با تکیه بر اختلاف امتیازی که در آغاز ست ایجاد کرده بود، ست اول را 25 بر 19 به سود خود به پایان رساند.

** ست دوم (ایران 23 – ایتالیا 25)
در آغاز این ست، مهدوی و قائمی در ترکیب اصلی ایران قرار گرفتند. شاگردان کواچ ست دوم را بهتر از ست قبل آغاز کردند و حتی 7 بر 5 نیز از حریف پیش افتادند اما ایتالیا با تکیه بر درخشش اسپکرهای خود شش امتیاز پیاپی گرفت و نتیجه را 11 بر 7 کرد. ادامه مسابقه با عملکرد بهتر بازیکنان ایران به خصوص موسوی در دفاع روی تور بود. در نهایت نیز دو تیم در امتیاز 13 مساوی شدند. موسوی با به دست آوردن یک امتیاز سرویس توانست ایران را در امتیاز 15 بر 14 یک بار دیگر از حریف پیش بیاندازد. اعتراض کواچ به عملکرد داور باعث شد یک کارت زرد نیز دریافت کند. دو تیم در ادامه مسابقه به صورت پایاپای تا امتیاز 23 پیش رفتند. موسوی در این ست هم مانند ست اول عملکرد درخشانی در زدن اسپک و دفاع روی تور داشت و امتیازات زیادی گرفت اما زایتسف کم اشتباه بود و زمینه پیروزی تیمش را فراهم کرد. مهدوی که در این ست به جای معروف پاسور ایران بود، عملکرد خیلی خوبی از خود ارائه کرد اما نتوانست ایران را به سوی پیروزی هدایت کند. در نهایت این ست 25 بر 23 به سود ایتالیا به پایان رسید.

** ست سوم (ایران 21 – ایتالیا 25)
در این ست ایتالیا ابتدا 3 بر 1 پیش افتاد اما بازیکنان ایران با درخشش در دفاع روی تور، نتیجه را 7 بر 4 به سود خود کردند. حتی درخواست وقت استراحت از سوی سرمربی ایتالیا هم نتوانست در روند امتیازگیری ایران خللی ایجاد کند. یکی از اتفاقات عجیب این مسابقه در اوایل ست سوم رقم خورد. داور مسابقه در یک صحنه خطای غفور را گرفت و به ایتالیا امتیاز داد اما پس از بازبینی صحنه مشخص شد امتیاز این توپ متعلق به ایران است. با این وجود به دلیل اینکه داور اشتباه کرده بود، هیچ امتیازی به دو تیم تعلق نگرفت. در ادامه مسابقه بازهم ایتالیایی ها با درخشش زایتسف به ایران رسیدند اما بازیکنان ایران با زدن سرویس های هدفمند و به خصوص عملکرد دیدنی در دفاع روی تور بازهم 14 بر 11 پیش افتادند. سرمربی ایتالیا یک وقت استراحت دیگر درخواست کرد تا فاصله را کم کند. پس از ورود دو تیم به میدان، زایتسف ابتدا با یک اسپک هوشمندانه و سپس با یک سرویس قدرتمند، فاصله را به یک امتیاز کاهش داد. در امتیاز 15 بر 14 کواچ دو تعویض انجام داد و معروف و شهرام محمودی را به جای غفور و مهدوی روانه میدان کرد. در ادامه مسابقه میرزاجانپور هم به جای عبادی پور وارد بازی شد. اما این تغییرات مثبت نبود و معروف نتوانست به خوبی مهاجمین ایران را تغذیه کند تا ایتالیا با عملکرد بهتر در دفاع روی تور 20 بر 18 پیش بیفتد و کواچ هم پس از درخواست یک وقت استراحت، مهدوی و غفور را به جای خود بازگرداند. درخشش ایتالیایی ها در توپ گیری باعث شد این تیم در مجموع این مسابقه در حمله دوم و توپ های برگشتی، امتیازات به مراتب بیشتری نسبت به ایران بگیرند. در امتیازات حساس پایانی این ست نیز ایتالیایی ها کم اشتباه تر بودند تا ست سوم 25 بر 21 به سود لاجوردی پوشان به پایان برسد.
طبقه بندی: والیبال،

کواچ: مطمئن نیستم در بازی امروز چه اتفاقی افتاد

  کواچ: مطمئن نیستم در بازی امروز چه اتفاقی افتاد

 به نقل از سایت فدراسیون والیبال ، اسلو بودان کواچ سرمربی تیم ایران پس از باخت مقابل ایتالیا، اظهار کرد: ما نتوانستیم بازی خوبی انجام دهیم و برنامه‌های خود را برای این بازی دنبال نکردیم. حملات کافی نداشتیم. البته در حمله بهتر از بازی با آرژانتین بودیم اما مقابل ایتالیا شرایط متفاوت بود.

وی افزود: من مطمئن نیستم در بازی امروز چه اتفاقی افتاد.طبقه بندی: والیبال،

خاک وطنم را با هیچ کجای دنیا عوض نمی‌کنم


خاک وطنم را با هیچ کجای دنیا عوض نمی‌کنم


محسن حاجی پور که به همراه آزادکاران تیم ملی از آمریکا وارد تهران شد،با اشاره به برخی شایعات مبنی بر احتمال نیامدنش به ایران پس از مسابقات جهانی کشتی اظهار کرد: واقعا در مدت این دو،سه روز در شوک هستم و از اینکه یکسری افراد دست به دست هم دادند و برای من این حاشیه ها را درست کردند ناراحت و متعجبم. متاسفانه این شایعات باعث ناراحتی خودم و خانواده ام شد و نمی دانم چرا یکسری افراد این بحث ها را مطرح کردند و به این شایعات دامن زدند.

به گزارش ایسنا ، فرنگی کار وزن ۵۹ کیلوگرم تیم ملی افزود: پیش از سفر تیم ملی به آمریکا با مسئولان فدراسیون هماهنگ کرده بودم که به همراه فرنگی کاران به ایران بازنگردم و پس از دو سه روز به همراه آزادکاران به ایران بازگردم چرا که قصدم دیدن اقوام و دوستان بود اما همانطور که گفتم برخی این شایعات بی پایه و اساس را مطرح کردند.

وی تصریح کرد: هیچ وقت خاک وطنم را با هیچ کجای دنیا عوض نمی کنم و هیچ گاه به ذهنم نیز خطور نمی کند که آن هم در کشوری مثل آمریکا که دشمن ایران است بخواهم پناهنده شوم. خدا را شاکرم که در کشور عزیزم ایران زندگی می کنم و افتخار می کنم که بارها پرچم مقدس کشورم را به اهتزاز در آورده ام. من در جریان مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول بخاطر احترام به آرمان های وطنم مقابل کشتی گیر رژیم صهیونیستی حاضر به رقابت نشدم و به این موضوع همیشه افتخار می کنم.3 پنالتی نابود شده بارسلونا + تصاویر

در بارسلونا پیش از شروع بازی مقابل اتلتیکو، نسبت به داوری متئو لاهوز تردیدهایی وجود داشت و نشریات کاتالان از این داور به عنوان یار دوازدهم حریف یاد کرده بودند. این فرضیه تا حدودی به حقیقت تبدیل شد چرا که این داور در سه صحنه که می توانست به نفع بارسلونا پنالتی اعلام کند واکنشی نشان نداد.
طبقه بندی: فوتبال،
(تعداد کل صفحات:3)      1   2   3  


  • paper | فال تاروت | خرید بک لینک رایگان
  • فال حافظ | خرید آگهی رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات