قاطی پاتی ورزشی

این جا همه چیز درهمه!!!!

درباره وبلاگ


جدید ترین و مهم ترین اخبار دنیای ورزش ایران و جهان رو همراه با عکس در اینجا ببینید. نظر دادن یادتون نره.

نویسندگان

آخرین مطالب

نظر سنجی

طرفدار کدام رشته ورزشی هستید؟


آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

عدم حضور کریمی، باقری و عابدزاده به علت ازدحام/ دایی با اسکورت آمد

عدم-حضور-کریمی-باقری-و-عابدزاده-به-علت-ازدحام-دایی-با-اسکورت-آمد

مراسم تدفین هادی نوروزی امروز در روستای کپورچال در حالی برگزار شد که ازدحام زیاد مردم باعث به وجود آمدن مشکلاتی در این مراسم شد.

* علی کریمی، کریم باقری و احمدرضا عابدزاده به علت حضور زیاد مردم نتوانستند در مراسم تدفین شرکت کنند.

* علی دایی با اسکورت ویژه پلیس بر سر مزار هادی نوروزی حاضر شد و فاتحه‌ای قرائت کرد.

* رضا خالقی‌فر، میثم بائو و محسن بنگر تا پایان مراسم بر سر مزار مرحوم هادی نوروزی حضور داشتند.

* ۴ نفر به خاطر ازدحام مردم دچار مشکل شدند و حالشان بد شد.

* ازدحام هواداران باعث شد بود که پرسپولیسی‌ها نتوانند بر سر مزار هادی نوروزی حاضر شوند.

  • شایعه‌ای در بین مردم پیچیده که محمد دایی در راه برگشت با سانحه تصادف روبرو شده که مربی صبا این موضوع را در جمع خبرنگاران رد کرد.

طبقه بندی: فوتبال،

کفشگری: با گریه‌های کریم باقری فهمیدم که دیگر نوروزی میان ما نیست

کفشگری-با-گریههای-کریم-باقری-فهمیدم-که-دیگر-نوروزی-میان-ما-نیست


مهرداد کفشگری در خصوص ضایعه درگذشت مرحوم هادی نوروزی کاپیتان فقید تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ساعت ۴ صبح روز پنج‌شنبه بود که موبایل من زنگ خورد و من از خواب پریدم که دیدم همسر هادی نوروزی با من تماس گرفته و گفت که هادی حالش خوب نیست و بیمارستان هستیم و از من خواست که هرچه سریع‌تر خودم را به بیمارستان آتیه برسانم.

وی ادامه داد:‌ هادی بدن ضعیفی داشت و معمولاً زیاد سرما می‌خورد و من به همین دلیل فکر می‌کردم این بار هم یک اتفاق ساده افتاده اما وقتی به بیمارستان رسیدم و دیدم که همسر او فریاد می‌زند متوجه شدم که مسئله حادتر است. پرستاران با دیدن من به من گفتند که هادی تمام کرده اما به همسرش چیزی نگفتند.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: وقتی که این خبر را شنیدم زبانم قفل شد و قلب‌درد گرفتم. حتی بارها از پزشکان خواستم که عمل احیای قلب را بارها روی هادی انجام دهند تا بلکه او با یک معجزه به زندگی برگردد اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و هادی دیگر تمام کرد چرا که شوک‌ها هم به او زندگی ندادند. آن لحظه بدترین لحظه عمرم بود و هیچ‌گاه این اتفاق وحشتناک را فراموش نمی‌کنم چرا که هادی برای همیشه از میان ما رفته بود و من نمی‌توانستم این مسئله را باور کنم. حتی نمی‌توانستم گریه کنم چرا که نمی‌خواستیم همسر هادی این مسئله را متوجه شود.

کفشگری تصریح کرد: من و هادی از بچگی با هم بزرگ شده بودیم و همه چیز او را می‌دانستم هادی انسانی بود که همه چیز را درون خودش می‌ریخت و چه شاد بود و چه غمگین آن را بروز نمی‌داد. بارها به او می‌گفتم که اینقدر همه چیز را درون خودش نریزد اما او فردی درون‌گرا بود. یادم می‌آید شب بازی با ملوان در جام حذفی من و هادی با هم در اتاق بودیم که او با من درد دل می‌کرد. هادی به من گفت که حالم خوب نیست چرا که تیم خوب نتیجه نمی‌گیرد و این مسئله باعث شده تا فشار زیادی را تحمل کنم. او می‌گفت من کاپیتان تیم هستم و انتظارات از من زیاد است. هادی به گونه‌ای ناراحت بود که چیزی او را خوشحال نمی‌کرد و واقعاً تحت فشار بود و من فکر می‌کنم همین مسئله او را از پای انداخت به هر حال فشار روی هادی زیاد بود چرا که تیم نتیجه نمی‌گرفت و هادی مظلوم بود و مظلومانه هم فوت شد حق هادی این نبود که اینطور از بین ما برود.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: من و هادی از بچگی با هم بزرگ شدیم و در همه تیم‌هایی که من بودم با او هم بازی بودم ما هر روز با هم بودیم و این برای من دردناک است که دیگر او را نداشته باشیم. من و هادی خاطره‌های بسیار زیادی داشتیم و او آنقدر بزرگ بود که نمی‌شود جایش را پر کرد و قطعاً فقدان او به تیم ضربه می‌زند به هر حال ما کاپیتان‌مان را از دست داده‌ایم و اتفاق کوچکی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برانکو که اینقدر آدم صبوری است اینطور تحت تأثیر قرار می‌گیرد و گریه می‌کند وای به حال بچه‌های تیم که هر روز با هم بودیم ولی دیگر هادی در بین ما نیست. اتفاقی افتاده که ما باید به دنبال راه چاره باشیم بین من و هادی هیچگاه فاصله نبود و هرگاه که نیاز به کمک داشتم او به من کمک می‌کرد. من نمی‌دانم با این همه خاطره از هادی چکار کنم.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در پایان تصریح کرد: حتی دیروز که در ورزشگاه آزادی هادی را تشییع کردیم باز هم فکر می‌کردم که خواب می‌بینم و از خدا می‌خواستم که این یک کابوس باشد و هرچه زودتر تمام شود اما اتفاقی افتاد که فهمیدم همه چیز متأسفانه درست است. هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم روزی اشک آقاکریم را ببینیم اما دیروز که گریه‌های او را دیدم باورم شده که هادی فوت شده و دیگر در بین ما نیست.


طبقه بندی: فوتبال،

شیون مادران بابلی در فراغ کاپیتان پرسپولیس/ « ماره بمیره مار»

شیون-مادران-بابلی-در-فراغ-کاپیتان-پرسپولیس-ماره-بمیره-مار


بازیکنان پرسپولیس که خود را به بابل رسانده اند در اداره کل ورزش این شهر حضور دارند تا مراسم از ابتدای پل پیروزی آغاز شود.

* درحالی که پیکر هادی نوروزی به ورزشگاه رسیده بود نزدیک به ۱۵ هزار نفر در ورزشگاه هفت تیر و خیابان های اطراف حضور داشتند و به عزاداری پرداختند.

* لبدرهای باشگاه پرسپولیس نیز با پیراهن های ورزشی مشکی که پشت آن نام نوروزی قید شده بود در این مراسم حضور دارند.

* ازدحام جمعیت به قدری بود که کنترل آن از دست ماموران انتظامی خارج شد. بیش از ۱۰ هزار نفر با حضور در ورزشگاه هفت تیر بابل در این مراسم شرکت کردند که تعدادی از آنها روی فنس ها و محل های نامن ورزشگاه مستقر شده بودند. همین امر باعث شد تا مسئولان برگزاری به هواداران تذکر دهند تا از روی محل های ناامن پایین بیایند تا فاجعه دیگری رخ ندهد. سالها پیش در ورزشگاه شهید متقی ساری ازدحام تماشاگر و فرو ریختن بحشی از ورزشگاه فاجعه ای را رقم زده بود.

  • در مراسم تشییع کاپیتان متعصب پرسپولیس مادرانی حضور دارند که اگرچه با دنیای مستطیل سبز چندان آشنا نیستند اما در سوگ جوان نام آشنای فوتبال ایران بر سر و سینه می زنند و می گویند « ماره بمیره مار». یعنی الهی مادر فدایت شود.

 


طبقه بندی: فوتبال،

آخرین وضعیت پرونده پزشکی هادی نوروزی/ کمیته پزشکی فدراسیون: متخصصان و رسانه ها از گمانه زنی بپرهیزند


گزارش-ویژه-آخرین-وضعیت-پرونده-پزشکی-هادی-نوروزی-کمیته-پزشکی-فدراسیون-متخصصان-و-رسانه-ها-از-گمانه-زنی-بپرهیزند


از لحظه ای که خبر درگذشت هادی نوروزی منتشر شد بحث های عجیبی در فضای مجازی درباره علت فوت ناگهانی و غیرمنتظره او شکل گرفته که بیشتر حالت حدس و گمانه زنی دارد. برخی سایت ها رو به مصاحبه با متخصصین قلب آورده اند و گزارشاتی در خصوص مرگهای ناگهانی بازیکنان فوتبال جهان نوشتند. 
علت مرگ هر چه باشد ما دیگر هادی نوروزی را در بین مان نداریم و حفظ احترام و وجهه ورزشی و اجتماعی او مهمتر از هر چیز دیگری است. از ساعات اولیه درگذشت کاپیتان پرسپولیس، خبرنگاران و گزارشگران سایت برنامه نود در محل بیمارستان آتیه و منزل آن مرحوم حاضر بودند و آنها هم بهت زده به دنبال علت این اتفاق تلخ می گشتند. 
با پرس و جو از بیمارستان متوجه شدیم که پرونده پزشکی مرحوم هادی نوروزی در اختیار کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال و بخش پزشکی باشگاه پرسپولیس قرار گرفته است. با توجه به اینکه نتوانستیم اطلاعاتی از بیمارستان آتیه بگیریم، با خانم دکتر زهره هراتیان عضو کمیته پزشکی فدراسیون و رئیس کلینیک پزشکی سازمان لیگ برتر صحبت کردیم.
خانم هراتیان با تسلیت دوباره به خانواده نوروزی و همسر و فرزندانش، سعی کرد اطلاعات کلی به سایت نود بدهد که حاوی نکات بسیار مهمی است.صحبت های او را بخوانید:


*خانم دکتر هراتیان، با توجه به اینکه پرونده پزشکی در اختیار شما قرار گرفته میخواستیم بدانیم علت مرگ ناگهانی هادی نوروزی مشخص شده است؟


مسلما تا جواب کالبدشکافی نیاید نمی شود به صورت دقیق علت مرگ را اعلام کرد. در حال حاضر پیکر مرحوم نوروزی به پزشکی قانونی کهریزک منتقل شده است.


*اینکه گفته می شود هادی نوروزی در منزل فوت کرده درست است؟


بله متاسفانه ایشان در منزل فوت شده و همسرش متوجه شده که وی دیگر نفس نمی کشد. البته طبق قوانین کشور، نمی بایست آمبولانس ایشان را به بیمارستان منتقل می کرد منتهی به دلیل اینکه وی کاپیتان پرسپولیس و بازیکن معروفی بود و همچنین سن و سال کمی داشت، به بیمارستان منتقل شد.


*اینکه شما می گویید نباید با آمبولانس یه بیمارستان برده میشد، درست و طبق قوانین است اما این در حالتی است که هیچ علائم حیاتی نداشته باشد. یعنی وی هیچگونه علایم حیاتی نداشته؟


علایم حیاتی نداشته است اما به هر صورت ایشان به بیمارستان منتقل شد تا احیا شود. اتفاقا هادی نوروزی احیا هم شد و ۴۵ دقیقه روی شرایط وی کار کردند اما فایده ای نداشت و ایشان فوت شدند.


*پس در واقع نمی شود گفت دلیل اصلی فوت وی ایست قلبی بوده است؟


بله، با قاطعیت نمی توان گفت که دلیل اصلی مرگ، ایست قلبی بوده است. باید جواب پاتولوژی و کالبدشکافی بیاید.


*چند روز طول می کشد؟


با توجه به اینکه نمونه برداری ها انجام می گیرد،مطمئنا دوره زمانی خودش را دارد.


*برخی سایتها، با متخصصین قلب و عروق صحبت می کنند و آنها هم گمانه زنی هایی انجام می دهند.


اتفاق میخواستم همین را بگویم. متاسفانه برخی متخصصان این کار را انجام دادند که واقعا حرفه ای نیست چرا که اطلاعات دقیقی ندارند و تا اطلاعات دقیقی نداشته باشند نمی تواند به صورت قطعی چیزی را اعلام کند. من به عنوان عضو کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال و از موضع این کمیته از همکارانم و رسانه ها می خواهم تا از پرداختن به جزییات تا مشخص شدن نتیجه کالبدشکافی امتناع کنند چرا که خانواده وی و اهالی فوتبال در حال حاضر شوکه هستند و این کار از سوی متخصصان درست نیست.


*آیا جواز دفن تا آخر وقت امروز صادر می شود؟


فکر نمی کنم مشکلی باشد و نمونه برداری انجام می گیرد و اجازه دفن هم صادر می شود.طبقه بندی: فوتبال،

علی کریمی: همه هادی نوروزی را دوست داشتند/ سرش در پرسپولیس به کارخودش بود

علی-کریمی-همه-هادی-نوروزی-را-دوست-داشتند-سرش-در-پرسپولیس-به-کارخودش-بود


علی کریمی که دیروز به عیادت علی پروین در بیمارستان کسری رفته بود، پس از پایان عیادت با خبرنگار روزنامه شرق گفت و گو کرد.

جملات او را بخوانید:« واقعا خیلی حیف شد، خیلی ناراحت شدم، به خانواده نوروزی مخصوصا به همسر و دو فرزند گل هادی تسلیت می‌گویم. همچنین به جامعه فوتبال و ورزش کشور هم تسلیت عرض می‌کنم. واقعا حیف شد اصلا حرفی نمی‌شود زد. از درگذشت هادی نوروزی عزیز همه ناراحت هستیم.»

وی ادامه داد:« من با هادی در پرسپولیس هم‌بازی بودم به‌عنوان کسی که در کنار هادی نوروزی بازی کرده، می‌توانم بگویم هادی بچه باحالی بود، بچه خوش‌اخلاقی بود. در سال‌هایی که کنار هم بودیم، هادی همیشه در پرسپولیس سرش در کار خودش بود، کاری به کسی نداشت. همه بچه‌ها هم دوستش داشتند و واقعا حیف شد. امیدوارم خدا به خانواده هادی عزیز صبر بدهد.»


طبقه بندی: فوتبال،

پرسپولیس منهای ۲۴

گزارش-ویژه-پرسپولیس-منهای-24

همین یکی را کم داشتند! ۴ شکست و ۷ امتیاز از ۷ بازی و ایستادن در رده یازدهم جدول برای سرخ‌هایی که در آخرین بازی‌شان در لیگ، به ضرب و زور پنالتی بنگستون هندوراسی از پس تونی و تراکتوری‌ها برآمدند آنقدر دردناک نبود که صبح پنجشنبه هفته گذشته وقتی چشم‌هایشان را باز می‌کنند با خبر مرگ ناگهانی کاپیتان ۳۰ ساله و بابلی‌شان روبه‌رو شوند.

مرگ در ۳۰ سالگی؟! خیلی سخت است. باور جوانمرگ‌شدن کاپیتانی که بدون هیچ سابقه بیماری قلبی و عروقی شب را بدون دیدن آفتاب صبح سر کند! خیلی سخت تر است.

سرخ‌هایی که در شوک رفتن نوروزی هستند بیش از بغض و غم و اندوه ناباورانه از همدیگر چرایی مرگ عجیب و غریب و البته ناگهانی هادی را می‌پرسند. کسی که در تمرین عصر چهارشنبه تیمش کلی تمرین گل‌زنی کرد، به عمق زد و در اندیشه نفوذ از لایه‌های احتمالی دفاع حریف برای هفته هشتم بود اما سرنوشت برای مهاجم مازنی و سابقا کشتی‌گیر قرمزها انگار خواب دیگری دیده بود.

عصر چهارشنبه هفته گذشته آخرین باری بود که روح و جسم هوشیار اما متلاطم نوروزی توانست رنگ چمن درفشی‌فر را قبل از صبح جمعه و دست به دست شدن جنازه‌اش در ورزشگاه آزادی ببیند. تدارکات پرسپولیس می‌گوید: «وقتی تمرین تمام شد خیلی عادی و مثل همه به رختکن رفت و دوش گرفت و راه خروجی درفشی‌فر را در پیش گرفت. هادی هیچ علائمی از سرگیجه یا حالت بد جسمی نداشت و برایم باورنکردنی است که شب بخوابد و هنوز به صبح نرسیده خبر فوتش را به برانکو و تیم بدهند.»

همه‌چیز در عرض چند ساعت اتفاق افتاد. هادی نوروزی را ساعت ۴ بامداد پنجشنبه به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان آتیه منتقل می‌کنند اما تلاش پزشکان راه به جایی نمی‌برد و یکی دو ساعت بعد پای همبازیان مشکی‌پوش جدید و قدیم نوروزی و تعداد زیادی هوادار بغض‌کرده به جلوی ساختمان بیمارستان باز می‌شود.

اتفاقی که ۳۱ اردیبهشت ۹۰ با حضور جمعیت بهت‌زده زیادی که جلوی بیمارستان کسری تجمع کرده بودند و مرگ ناصر حجازی برایشان باورکردنی نبود، تکرار شد. همین اتفاق چند سال قبل از مرگ ناصر حجازی برای فریبرز مرادی و مرگ ناگهانی‌اش در منزل افتاد و جامعه فوتبال را به‌شدت متاثر کرد. تاثر به خاطر مرگ‌های ناگهانی؛ مرگ دلخراش سیروس قایقران و راستینش در فروردین ۷۷ هم از همین جنس بود. ناگهانی و ناباورانه، مرگ مسعود استیلی همین‌طور، شاید هم شبیه مرگ ناگهانی مجید سبزی در سال ۸۴.

زمانه عوض شده، حالا دوران مرگ‌های ناشی از سکته و سرطان است و هر لحظه باید به انتظار خبر هولناکی از مرگ عزیزی باشی که شاید تا همین دیروز کنارش بودی و حالا... . هادی نوروزی شب را با همسر و دو فرزند خردسالش در خانه بود و سه و نیم صبح فردایش که رسید، جسم نیمه ‌جان یا بهتر بگوییم بی جانش روی تخت بیمارستان بود و...

نمی‌دانیم، شاید حسرت هادی سرخ‌ها، خداحافظی با بازوبند کاپیتانی پرسپولیس آن هم در ورزشگاه آزادی و مقابل یک تیم اسم و رسم‌دار بود تا برخلاف مربی وطنی تیمش که چند سال پیش الوداعش را در قطر و مقابل برزیلی‌ها با بوسیدن ۴چهارگوشه زمین خواند، مثل محمدپنجعلی و فرشاد پیوس خداحافظی آبرومندی از فوتبال داشته باشد اما دست روزگار نگذاشت هادی سرخ‌ها به آرزویش برسد. همان اختاپوسی که ۱۰ سال پیش گریبان مارک ویوین فوی کامرونی‌ها را در جام ملت‌های آفریقا گرفت اما فرق هادی با کاپیتان کامرونی‌ها در این بود که اولی شب خوابید و رنگ صبح را ندید و دومی همان وسط زمین چمن ناگهان نقش بر زمین شد تا تصویر چگونه مردنش برای همیشه در ذهن‌ها بماند.

حالا قرمزها هستند و هفته هشتم لیگی که باید بدون کاپیتان‌شان آغاز کنند. فصلی به‌شدت ناامیدکننده و تاثربرانگیز برای تیمی که کاپیتانش همین یکی دو روز پیش از فرشته مرگ کارت قرمز گرفت! برانکو ایوانکویچ که در بیم و امید نتیجه بازی هفته هشتم تیمش بود حالا باید فکری هم برای بحران روحی و شوک عجیبی که به تیمش وارد شده کند. تیمی که قرار است تا پایان فصل با لباس مشکی به میدان برود و ناگفته پیداست که با رفتن ناباورانه نوروزی و خالی شدن لیست سرخ‌ها از یک مهاجم، طاهری و هیات‌مدیره باید به فکر جذب یک مهاجم دیگر برای تیم‌شان باشند.


طبقه بندی: فوتبال،

در فقدان هادی نوروزی

یادداشت-ویژه-در-فقدان-هادی-نوروزی


« می‌دویدم، کاشته می‌زدم، نمی‌خواستم وا بدهم، ۳ گل به پرسپولیس قائمشهر زدم، می‌دویدم، گل می‌زدم، تکنیکی بودم، در بابل یک تنه حریفِ چند نفر بودم، می‌دویدم، می‌خواستم بروم کپورچال، کاشته می‌زدم، ۳۰ ساله بودم و کاپیتان پرسپولیس، قلبِ پرسپولیس؛ هادی نوروزی بودم.»

یکی از روزهای زمستان سال ۱۳۸۷. زمین تمرین پرسپولیس در اکباتان. زمین پُر است از بازیکنان بزرگ. علی کریمی دارد نرم می‌دود کنار زمین، پتروویچ با توپ حرکت می‌کند و نیکبخت و کریم باقری با سر به هم پاس می‌دهند. قرار این است که توپ نیفتد روی زمین. مربی پرسپولیس می‌گوید: «بله، ما خودمان هم می‌دانیم مشکل اصلی تیم کجاست. این بازیکن‌های اسم-دار، آن جلو دفاع نمی‌کنند و برای همین حریف به راحتی خودش را می‌رساند پشت خط میانی ما.» یک هافبک جوان کنار زمین هست که با سرِ پایین دارد می‌دود. همین، یک فعل ساده: می‌دود، می‌دود، می‌دود. هادی نوروزی است. یک جوان ۲۳ ساله بابلی که در تیم داماش ایرانیان در لیگ دسته اول ۱۰ تا گل زده تا دوباره پرسپولیسی‌ها با او تماس بگیرند: «برگرد به خانه‌ات، به پرسپولیس.» همشهریان‌اش می‌گویند در نوجوانی در هر بازی، یک تنه همه را حریف بوده، اما همین همشهریان ستایشگرِ نوروزی، یک لقب ویژه به او داده بودند؛ کلمه‌یی که در فرهنگ مازندرانی‌ها، به مفهوم «موذی» است. هادی نوروزی بسیار مستعد بوده و بسیار ساکت. همین بوده که دور و بری‌های نوروزی که شاهد پیشرفت سریع او بودند، می‌گفتند او یک آدم موذی است. اینجا اما پرسپولیس است. اینجا زمین‌های خاکی بابل و قائمشهر نیست. هادی نوروزی اینجا یک جوان ناشناخته است که کنار دوست‌اش حمیدرضا علی‌عسگر، شانه به شانه‌ی هم می‌دوند. و البته هر دو شانس فیکس شدن در حضور بزرگان را دارند. «خب برای به تعادل رساندن تیم در دفاع و حمله در خط میانی، این پسر می‌تواند بیاید توی ترکیب... که شوک نخوره تیم توی دفاع.» مربی پرسپولیس می‌گوید: «آره، اصلا ضرورت دارد که بیاید توی ترکیب، اما نگرانی دارد آدم توی این‌جور تیم ها.» چه جور نگرانی‌ای؟ «این بازیکن را من خودم اوردم پرسپولیس. بازیهاش را توی لیگ یک دیدم و فهمیدم که می‌تواند به پرسپولیس کمک کند، اما حالا اگر بیارم‌اش توی ترکیب اصلی، یک سری آدم می‌گویند یا می‌نویسند که دارم منافع برای خودم ایجاد می‌کنم.»

 

هت‌تریک در قائمشهر

 

باقری و نیکبخت هنوز توپ را با سر به هم پاس می‌دهند و تماشاگران از تکنیک این دو ستاره به وجد آمده‌اند. نورزوی و علی‌عسگر اما با سرِ پایین همچنان دورِ زمین می‌دوند. شاید نوروزی در این لحظات برای تقویت اراده‌اش، یاد آن روزِ تابستانی ۱۳۷۹ در قائمشهر افتاده؛ روزی که از خانه‌شان در روستای کپورچال، همراه چند تا از بچه‌محل‌هاش می‌روند به زمین پرسپولیس قائمشهر. بچه‌های کپورچال ۴ گل از پرسپولیس قائمشهر می‌خورند اما سه گل هم می‌زنند. هر سه گل را هادی نوروزی می‌زند. مهردادی اولادی که قرار است سه سال دیگر در لیگ برتر برای پرسپولیس تهران گل بزند و برود توی آغوش علی پروین، در این بازی پیراهن پرسپولیس قائمشهر را به تن داشته و دو گل به تیم هادی نوروزی زده است. فقط اولادی نیست که تحت تاثیر بازی نوروزی قرار گرفته. رامشگر مربی پرسپولیس قائمشهر هم نام نوروزی را به خاطر می‌سپارد و پس از بازی به او می‌گوید: «باید خودت را برای کارهای بزرگ‌تر آماده کنی. بیا به تیمِ ما.» فوتبال از همین روز برای پسرِ کشتی‌گیرِ کپورچالی جدی می‌شود؛ از روزی که تصمیم می‌گیرد به پرسپولیس قائمشهر برود.

 

کاپیتان می‌شود

 

پاییز ۱۳۹۴ فرا رسیده است. ۷ سال از آن روزها، روزهایی که نوروزی کنار نیکبخت و کریمی و کریم باقری تمرین می‌کرده، گذشته است. هادی نوروزی دیگر یک جوانِ دونده‌ میان مهره‌های بزرگ نیست؛ خودش کاپیتان پرسپولیس است؛ کاپیتان مثل قلب تیم است. نوروزی کاپیتانی است که اهل مصاحبه و خودنمایی نیست. بازی‌اش را می‌کند و گاهی هم خوب بازی نمی‌کند. انتقاد اصلی که به‌ش می‌شود، این است که چرا وقتی نیمه دوم شروع می‌شود، این‌قدر افت می‌کنی؟ چرا زیاد نمی‌دوی؟ چرا می‌گذاری بازیکنان حریف بیایند پشت خط میانی پرسپولیس؟ چرا زیاد نمی‌دوی هادی؟ هادی نوروزی زیاد نمی‌دود، اما یک دلیل‌اش شاید این است که حالا خودش یکی از مهره‌های تکنیکی تیم است که سرویس-گیرنده شده است. نوروزی بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را به بازو می‌بندد، کرنرها را می‌زند، پشت ضربات کاشته می‌ایستد و گاهی از پشت محوطه جریمه شوت‌هایی می‌زند که گلر باید تمام تلاش‌اش را بکند تا توپ نرود توی دروازه. هادی نوروزی حالا خودش بازیکنی است که وسط زمین تمرین وقتی راه می‌رود و با توپ کار می‌کند، چند تا جوان در حال سخت دویدن، نگاه‌اش می‌کنند. و در ذهن‌شان: «باید آنقدر خوب بدویم که بتوانیم به جایگاه هادی نوروزی برسیم. یعنی میشه ما هم یه روز به بازوبند کاپیتانی پرسپولیس برسیم؟» نوروزی از آن هافبک-مهاجم‌ها نیست که با لمس توپ به یاد ماندنی‌اش در تاریخ بماند. او خداداد عزیزی یا مهدوی‌کیا نیست، اما بازیکنان جوانی که به تمرین پرسپولیس می‌آیند، می‌توانند از نظر رفتاری، نوروزی را به خاطر بسپارند؛ کاپیتانی که در چند سال حضور در پرسپولیس، هیچ مشکل حاشیه‌یی برای تیم‌اش ایجاد نکرده است.

 

وداع با مهمترین چیز بی‌اهمیت زندگی

 

چهارشنبه است. ۸ مهر ماه ۱۳۹۴. نوروزی به زمین تمرین‌ می‌رود، اما در کشاله‌ی پای خود احساس درد دارد. می‌نشیند کنار محمود خوردبین سرپرست تیم و چند دقیقه با او صحبت می‌کند. به خانه می‌رود. چند نفر مهمان‌اش هستند. با هم گپ می‌زنند. دقایقی از بازی مالمو-رئال را تماشا می‌کنند. هادی درباره پرسپولیس و دردِ پایش حرف می‌زند. شاید همسر هادی راضی نباشد که «باز هم فوتبال؟ شب توی خونه هم فوتبال؟» اما فوتبال مگر مهم‌ترین چیزِ بی‌اهمیتِ زندگی نیست؟ کاپیتان پرسپولیس نمی‌تواند و نباید از این مهم‌ترین چیز بی‌اهمیت زندگی فاصله بگیرد، حتا در خانه. هادی درباره‌ی فوتبال با مهمانان‌اش حرف می‌زند و بعد با پدرش در کپورچال تماس می‌گیرد: «بابا دل‌ام برایتان تنگ شده. به زودی همدیگر را می‌بینیم.» کاپیتان پرسپولیس باید بخوابد. نباید بدن‌اش از فرم خارج شود. نباید اتفاقی که پس از تعطیلات ماه گذشته برای پرسپولیس افتاد، دوباره رخ بدهد. نوروزی نمی‌خواهد مثل بازی جلوی سایپا، صدای تماشاگران سکوی تیفوسی‌ها را بشنود که دارند داد می‌زنند «هادی جونِ هر کی دوست داری بدو. تو کاپیتان تیم هستی مردِ حسابی. وا نده.» چشم‌های نوروزی سنگین شده است. در ذهنِ هادی نوروزی: «اره، نباید وا بدم. من کاپیتان پرسپولیس‌ام.» و حالا میان کلمات فاصله می‌افتد و تصاویری که می‌ایند و می‌روند و به آدم می‌فهمانند که دارد به خواب می‌رود: «وا....نمی‌دم....آماده‌ام‌بچه‌ها...می‌بریم‌شون...پاس...بده‌مهدی....توپ....توپ‌رو‌بده...من...می‌زنم...کاشته رو....توپ...من...عاشق...کاشته زدن‌ام....می‌زنم...من.» ناگهان قلبِ هادی نوروزی می‌ایستد. و حالا همه‌ی فعل‌ها، فعل گذشته می‌شوند: می‌دویدم، کاشته می‌زدم، نمی‌خواستم وا بدهم، ۳ گل به پرسپولیس قائمشهر زدم، می‌دویدم، گل می‌زدم، تکنیکی بودم، در بابل یک تنه حریفِ چند نفر بودم، می‌دویدم، می‌خواستم بروم کپورچال، کاشته می‌زدم، ۳۰ ساله بودم و کاپیتان پرسپولیس، قلبِ پرسپولیس؛ هادی نوروزی بودم.


طبقه بندی: فوتبال،

ای کاش نمی‌خوابیدی هادی!

یادداشت-ویژه-ای-کاش-نمیخوابیدی-هادی


 سر به زیر بود. کسی یادش نمی‌آید هادی نوروزی کسی را رنجانده باشد یا بد کسی را گفته باشد. او کارش را می‌کرد، به قول مصطفی قنبرپور در زمین کارگری می‌کرد.

اصطلاح در زمین کارگری کردن دل گنده می‌خواهد. با اینکه مهاجم باشی اما در عین حال همه‌جای زمین باشی، وقتی توپی لو می‌رود برگردی، جای خالی یکی را پر کنی، وقت کرنر و ضربه ایستگاهی حریف عقب بیایی، توپ که از نیمه گذشت وارد محوطه جریمه شوی و با تمام وجود و دل و جان دفاع کنی، هدفت بیشتر این باشد پاس گل بدهی.

هادی نوروزی یک بازیکن ازخودگذشته بود. علیه کسی هم مصاحبه نمی‌کرد. حتی آن زمان که سکوها هم علیه او شعار می دادند و بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را برای او گشاد می دانستند هم سکوت کرد و به آن صورت چیزی نگفت. وقتی مدیرعامل نفت تهران می‌گوید باشگاه نفت به وی بدهکار بوده اما او یک‌بار هم حرفی نزد و مصاحبه‌ای نکرد دل آدم بیشتر آتش می گیرد. آن وقت تازه دیروز مدیرعامل نفت تهران می‌گفت که می‌خواهد طلب نوروزی را به خانواده‌اش بدهد. این داستان فوتبال ایران است. فوتبالی که پر از رازهای عجیب و سر‌به‌مهر است.

ای کاش هادی نوروزی را از دست نمی‌دادیم. او به‌واقع یک کاپیتان بود؛ کاپیتانی متواضع که خیلی از اهالی محلش هم در شهرک غرب تهران نمی‌دانستند که کاپیتان پرسپولیس در محل‌شان خانه دارد و آنجا زندگی می‌کند و تازه این دو سه‌روزه فهمیده‌اند که هادی نوروزی در آن محل ساکن بوده است.

ای کاش چهارشنبه‌شب نمی‌خوابید، ‌ای کاش که نمی‌گذاشتند بخوابد، ‌ای کاش حداقل در بیداری سکته می‌کرد، آن‌وقت حتما همسرش به دادش می‌رسید، آن‌وقت شاید زودتر به بیمارستان می‌رسید و احیا می‌شد. آن‌وقت شاید دیگر شاهد این داغ نبودیم.

مرگ در خواب، علاوه بر اینکه یک مرگ پررمز و راز است، راحت‌ترین نوع مرگ هم هست و نوروزی خیلی راحت رفت و فوتبال ایران را تنها گذاشت. ای کاش هادی نوروزی نمی‌خوابید.ای کاش...

حالا که نوروزی رفته است ‌ای کاش همه رعایت کنیم، به شایعات دامن نزنیم. ای کاش در شبکه‌های اجتماعی شایعات بی‌اساس را منتشر نکنیم. فضای مجازی این روزها پر از شایعات مختلف است؛ شایعاتی که از پایه دروغ هستند اما در شبکه های اجتماعی باورپذیر می شوند. شایعاتی که آبروی اجتماعی و ورزشی افراد را نشانه گرفته‌اند.

باور کنید این شایعات از سلفی‌گرفتن با تابوت هادی نوروزی و هم‌بازی‌هایش در آن شرایط بدتر است...طبقه بندی: فوتبال،

روزنامه های ورزشی ۱۱ مهر ۹۴طبقه بندی: فوتبال،

دکتر انگورانی: هادی نوروزی هیچگونه مشکل قلبی نداشت

دکتر-انگورانی-هادی-نوروزی-هیچگونه-مشکل-قلبی-نداشت


 دکتر هومن انگورانی متخصص پزشکی ورزشی و عضو هیأت علمی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد درگذشت ناگهانی هادی نوروزی کاپیتان پرسپولیس گفت: معاینات پیش از فصل بازیکنان در لیگ برتر و لیگ دسته اول در مرکز پزشکی سازمان لیگ (ایفمارک) صورت می‌گیرد و در بخش‌های مختلف بازیکنان مورد معاینه قرار می‌گیرند که بخش معاینات قلب و عروق را من انجام می‌دهم و در اعلام نظر نهایی برای حضور بازیکنان در لیگ برتر هم دخیل هستم.

وی ادامه داد: هادی نوروزی از نظر قلبی دو ماه پیش در همین مرکز معاینه شد و در نوار قلب و اکوی او هیچ مشکلی وجود نداشت.

این پزشک متخصص با اشاره به مرگ ناگهانی نوروزی در خواب گفت: یک نکته را باید مد نظر قرار بدهیم اینکه مرگ ناگهانی در حین ورزش با مرگ ناگهانی در حین خواب دو مقوله کاملاً متفاوت و مجزاست و معاینات که ما در این مرکز انجام می‌دهیم عمدتاً‌ برای شناسایی علل مرگ ناگهانی در حین ورزش است که کاملاً با علت مرگ در خواب متفاوت است.

دکتر انگورانی در مورد اینکه چهار بازیکن در ابتدای فصل مجوز بازی به خاطر مشکلات قلبی نگرفتند،‌گفت: بله چهار بازیکن در لیگ برتر و یک بازیکن در لیگ دسته اول به خاطر مشکلاتی که داشتند مجوز بازی نگرفتند تا بررسی‌های بیشتر انجام شود و با گرفتن تست ورزش و رفع مشکلات آنها در نهایت اجازه بازی به آنها داده شد حتی یک بازیکن مجبور به انجام عمل قلب شد تا اختلالی که در ریتم ضربان قلب او وجود داشت برطرف شد.

وی افزود:‌ هدف اصلی ما از معاینات پیش از فصل پیشگیری از مرگ ناگهانی ورزشکاران در حین مسابقه است که این مسئله بیشتر به دلیل یک بیماری ژنتیکی به نام Hocm (حکم) است که ۶۰درصد از علل مرگ ناگهانی در حین مسابقه را شامل می‌شود.

این پزشک متخصص در مورد اینکه مهمترین دلایل مرگ ناگهانی در خواب چیست،‌ گفت: عوامل متعددی می‌تواند باعث ایست قلبی در حالت خواب شود. از استرس و فشار روانی گرفته تا بیماری‌های ژنتیکی و یا مصرف داروها یا مواد مختلف. در مورد هادی نوروزی علت مرگ از طریق مرجع قانونی که سازمان پزشکی قانونی است مشخص و اعلام خواهد شد و حدود ۲ تا ۳ هفته این مسئله زمان می‌برد.


طبقه بندی: فوتبال،

رئیس کمیته فوتبال مجلس درگذشت هادی نوروزی را تسلیت گفت

رئیس-کمیته-فوتبال-مجلس-درگذشت-هادی-نوروزی-را-تسلیت-گفت


سید شریف حسینی در پیامی، درگذشت مرحوم هادی نوروزی، بازیکن بااخلاق و کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است:

« درگذشت غمبار بازیکن با اخلاق و کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس مرحوم هادی نوروزی موجب تاسف و تاثر گردید. مرحوم هادی نوروزی علاوه برشایستگی و محبوبیت در عرصه فوتبال بدلیل رفتار خوب خود همواره مورد احترام اهالی ورزش بودند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به جامعه ورزشی کشور، مدیران، کادر فنی، بازیکنان باشگاه پرسپولیس و همچنین خانواده محترم هادی نوروزی، برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان و دوستداران صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.»


طبقه بندی: فوتبال،

عذرخواهی مدیریت مجموعه ورزشی آزادی از حواشی تشییع پیکر نوروزی


عذرخواهی-مدیریت-مجموعه-ورزشی-آزادی-از-حواشی-تشییع-پیکر-نوروزی


روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی از جانب مدیریت این مجموعه اطلاعیه‌ای را روی خروجی سایت خود قرار داده که توضیحاتی در خصوص اتفاقات روز گذشته ورزشگاه آزادی در مراسم تشییع پیکر هادی نوروزی و بحث پول گرفتن از هواداران برای ورود به پارکینگ است.

در این اطلاعیه به نقل از مدیریت این مجموعه آمده است: در جریان تشییع پیکر مرحوم هادی نوروزی، فوتبالیست فقید تیم پرسپولیس، مدیریت و کارکنان این مجموعه اهتمام لازم را به منظور هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و حضور طرفداران و دوستداران این ورزشکار عزیز در ورزشگاه معمول داشتند.

مدیریت مجموعه ورزشی آزادی در اطلاعیه خود خاطر نشان شده است: در همین راستا و با عنایت به استقبال جمع کثیری از مردم قدرشناس بلافاصله با هماهنگی پلیس راهور در پارکینگ‌ها جهت پارک خودرو و مراجعان گشوده شده است. متأسفانه با توجه به جو حاکم بر ورزشگاه، افراد سودجو با سوءاستفاده از موقعیت، اقدام به اخذ وجه، تحت عنوان ورودیه پارکینگ با مبالغ بیشتر از تعرفه مصوب از مراجعان نموده‌اند که به محض اطلاع از ادامه موضوع پیشگیری گردیده است.

در این اطلاعیه همچنین تصریح شده است: لذا این مدیریت ضمن پوزش از تمامی ورزش دوستان عزیز مجدّانه با تشکیل کمیته ویژه در صدد رسیدگی به موضوع بوده تا از تکرار موارد مشابه اجتناب گردد.

طبقه بندی: فوتبال،

بسکتبال ایران با غلبه بر ژاپن به سکوی سوم آسیا رسید


بسکتبال ایران با غلبه بر ژاپن به سکوی سوم آسیا رسید

تیم ملی بسکتبال ایران ژاپن را شکست داد و بر سکوی سوم رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار گرفت. بسکتبالیست‌های ایران در دیدار رده بندی بیست و هشتمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف ژاپن رفتند و با نتیجه 68 بر 63 حریف خود را شکست دادند و به مدال برنز رسیدند.

بسکتبالیست‌های ایران در دیدار نیمه نهایی برابر چین مغلوب شدند و از رسیدن به سهمیه مستقیم المپیک بازماندند و حالا باید خودشان را برای رقابت‌های بین قاره‌ای سال 2016 آماده کنند.

ایران در دیدار برابر ژاپن کوارتر نخست را با قدرت آغاز کرد و با دفاع خوب اجازه کار به ژاپن نداد. ژاپنی‌ها تا سه دقیقه پایانی کوارتر اول تنها سه امتیاز کسب کرده بودند. ملی‌پوشان ایران در این کوارتر 22 بر 10 به برتری رسیدند.

در کوارتر دوم ژاپن صاحب توپ و میدان شد و ملی‌پوشان ایران فشار زیادی به حریف وارد نمی‌کردند. موقعیت‌های خوبی برای تیم شرقی ایجاد می‌شد و آنها توپ‌هایشان را یکی پس از دیگری وارد سبد می‌کردند و فاصله امتیازی کاهش پیدا کرده‌بود. ژاپن در نهایت کوارتر دوم را 19 بر 9 به سود خود تمام کرد. صمد نیکخواه بهرامی با 18 امتیاز بهترین بازیکن ایران در این نیمه بود.

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که ایران 31 بر 29 از ژاپن پیش بود اما ژاپن خیلی زود فاصله را جبران و بازی را 34 بر 34 کرد. ایران برابر ژاپن دقایقی به مشکل خورده بود و نمی‌توانست گره کار را باز کند. ژاپن در کوارتر سوم نیز تیم برتر بود و دو دقیقه مانده به پایان این کوارتر 42 بر 40 پیش افتاد. برتری ژاپن تا پایان ادامه داشت و این تیم در کوارتر سوم 19 بر 13 به برتری رسید.

بازی در کوارتر چهارم پایاپای پیش می‌رفت. سه دقیقه از این کوارتر گذشته بود که دو تیم 51 بر 51 برابر بودند که بالاخره بازیکنان ایران به خودشان آمدند و با گرفتن توپ و میدان فاصله امتیازی را افزایش دادند. سه دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود و ایران 63 بر 51 از حریفش پیش بود. شاگردان باوئرمان این برتری را تا پایان مسابقه حفظ کردند و در نهایت کوارتر چهارم را به سود خود تمام کردند و با نتیجه 68 بر 63 در دیدار رده بندی به برتری رسیدند و به مقام سوم آسیا رسیدند.

طبقه بندی: مسابقات جهانی،

بابلی ها عزادار کاپیتان پرسپولیس +تصاویر

درگذشت هادی نوروزی شهر بابل زادگاه این بازیکن فقید پرسپولیس را عزادار کرده است. در حالی که نوروزی در بابل به خاک سپرده می شود همشهری های او اندوهگین هستند و این اندوه در تمام شهر دیده می شود. دیوارها و خیابان ها پر از بنرهای تسلیت به مناسبت درگذشت هادی نوروزی شده اند.

گریه های بی امان بابلی ها برای کاپیتان ادامه دارد....طبقه بندی: فوتبال،

پیام تسلیت بلاتر به مناسبت درگذشت نوروزی

پیام تسلیت بلاتر به مناسبت درگذشت نوروزی

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جوزف سپ بلاتر در نامه ارسالی خود نوشت: تسلیت صمیمانه من را بابت درگذشت غم انگیز هادی نوروزی بازیکن تیم پرسپولیس و فعال در عرصه های بین المللی پذیرا باشید. او در سن جوانی و 30 سالگی ما را خیلی زود ترک کرد و فدراسیون بین المللی فوتبال از شنیدن این خبر ناگوار بسیار ناراحت است.

وی افزود: من از طرف تمام جامعه بین المللی فوتبال تقاضامندم که پیام تسلیت ما را از صمیم قلب به خانواده و عزیزان ایشان برسانید.

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال در پایان گفت: امیدواریم در این زمان غم و اندوه کلاممان موجب آرامش و تسکین برای بازماندگان وی باشد.طبقه بندی: فوتبال،

هادی زود رفت، خیلی زود

هادی زود رفت، خیلی زود


انزلی بودم، کم کم داشتم آماده می شدم بروم سر تمرین ملوان ، پیامکی به من رسید که متنش برایم غیر قابل باور بود ؛ خبر درگذشت هادی نوروزی دوست داشتنی و با اخلاق غیر قابل باور و هضم بود ، اما حقیقت داشت دست تقدیر یکی دیگر از خوب های فوتبال را از ما گرفت.

روز پنجشنبه تمرین را در فضایی سنگین و ناراحت‌کننده انجام دادیم. مازیار زارع، پژمان نوری و حسین ماهینی که با هادی همبازی بودند درست مثل من به‌هم‌ریخته بودند، درست مثل همه فوتبالی‌ها.دیروز عید همه فوتبالی‌های ایران به عزا تبدیل شده بود، اما وقتی جمعیت 20، 30 هزار نفری حاضر در ورزشگاه آزادی را دیدم که برای تشییع هادی آمده بودند، گفتم: خدایا آخر و عاقبت همه ما را ختم‌به خیر کن و از سر تقصیراتمان بگذر.

داغ‌رفتن هادی خیلی سنگین است، اما چه خوب است انسان وقتی می‌رود به‌خاطر نام نیکش و به‌خاطر بازوبند باشگاهی که با شایستگی به‌دست بسته است، به این شکل باشکوه بدرقه شود. دیروز علاوه بر هواداران پرسپولیس و استقلال یک‌سری از هواداران ملوان هم از انزلی به ورزشگاه آزادی آمده بودند تا نشان دهند نام نیک داشتن چه ارزشمند است...

همه آنهایی که از نزدیک با هادی نوروزی آشنایی داشتند، می‌دانند او بی‌حاشیه بود و این را هواداران فوتبال نیز به‌خوبی می‌دانستند که دیروز برایش سنگ تمام گذاشتند و من به عنوان یک پرسپولیسی و به عنوان یک فوتبالی شرمنده آن همه محبت شدم و هرکسی را می‌دیدم بابت حضورش تشکر می‌کردم.

هادی به لحاظ فنی تاکتیک‌پذیر بود و همه سعی‌اش را می‌کرد تا هر آنچه مربی از او می‌خواهد در زمین پیاده کند و همه جوره و بدون حاشیه در خدمت تیم باشد. اصولا هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکن همراه و بی‌حاشیه‌ای را دارد؛ یک پرسپولیسی متعصب که مطمئنا همیشه نام و یادش به نیکی در خاطر هواداران پرسپولیس و فوتبال ایران می‌ماند.

من خودم برادر فوتبالی‌ام (مسعود) را از دست داده و به‌خوبی می‌دانم داغ عزیز دیدن چقدر سنگین است. امیدوارم خدا به پدر و مادر و همسر آن مرحوم صبر عطا کند و کمک کند بچه‌های هادی با عزت و به نیکی بزرگ شوند و باعث افتخار روح آن مرحوم شوند.

حمید استیلی - سرمربی سابق پرسپولیسطبقه بندی: فوتبال،

9697دقیقه با کاپیتان هادی نوروزی

9697دقیقه با کاپیتان هادی نوروزی

 در کارنامه بازیگری هادی نوروزی نام باشگاه های پاسارگاد، فجرسپاه، داماش ایرانیان، نفت تهران و پرسپولیس دیده می شود. او در این مدت 9697 دقیقه برای پرسپولیس و تیم ملی بازی کرد که در آماری نگاهی به آن می اندازیم.

آغاز فعالیت؛ دو گل دیدنی
هادی نوروزی در سال 2008 به پرسپولیس پیوست. او در این فصل فرصت چندانی برای بازی به دست نیاورد اما دو گل حساس در ترکیب تیمش برابر فولاد و راه آهن نام او را بر سر زبان ها انداخت. هر دو گل نوروزی در این فصل گل دوم تیمش بود و او در جریان برد دو بر صفر برابر راه آهن و باخت سه بر دو برابر فولاد برای سرخپوشان گلزنی کرد.

دومین فصل؛ گلزنی در دربی
هادی نوروزی در فصل دوم حضورش در فصل یکی از بهترین عملکردهای خود را در ترکیب این تیم داشت. مهاجم شمالی پرسپولیس در این فصل با هشت گل یکی از برترین فصول فوتبالی خود را پشت سر گذاشت. مهمترین گل او در این فصل برابر استقلال در دربی رقم خورد تا جایگاه ویژه ای بین هواداران به دست آورد. خصوصا اینکه این گل در حالی رقم خورد که طلسم عدم پیروزی های متوالی سرخپوشان برابر استقلال شکسته شد.

او گلزنی در فصل دوم فوتبالش را با دو گلی که در جریان تساوی پرگل سه بر سه تیمش برابر مس کرمان آغاز کرد. سومین گل او نیز در این فصل گلی حساس برای این تیم بود. پرسپولیسی در همدان از پاس عقب بودند و او بعد از گلی که محمد پروین به ثمر رساند توانست در دقیقه 86 گل برتری تیمش را به ثمر برساند. گل چهارم نوروزی نیز در جریان تساوی دو بر دو برابر شاهین رقم خورد و در ادامه او نیز گل دوم تیمش در جریان برد 4 بر دو برابر فجرسپاسی را به ثمر رساند.

نوروزی در ادامه گلزنی هایش را در دربی با گلی که در در جریان پیروزی دو بر یک برابر استقلال رقم خورد آغاز کرد. پرسپولیسی ها با گل فرهاد مجیدی از رقیب دیرینه عقب بودند و هادی نوروزی موفق شد گل تساوی تیمش را دقیقه 38 رقم بزند و در ادامه این کریم باقری بود که با گل دیدنی اش طلسم دربی برای پرسپولیسی ها را شکست.

هفتمین و هشتمین گل نوروزی نیز در دومین سال حضورش در پرسپولیس برابر سپاهان و تراکتورسازی که هر دو دیدار با تساوی یک – یک به پایان رسید، رقم خورد.

سومین فصل؛ اولین کارت قرمز از سوی فغانی
سومین فصل حضور نوروزی در پرسپولیس با 28 بازی برای او با پیراهن این تیم همراه بود و موفق شده بود به عنوان بازیکنی ثابت در ترکیب این تیم جایگاه خود را به دست آورد. فصلی که او هفت گل نیز برای تیمش به ثمر رساند و در نهایت پرسپولیس عنوان چهارم لیگ را به دست آورد.
نوروزی در این فصل برابر پیکان، استیل آذین، ذوب آهن، صنعت نفت، فولاد، پاس و نفت تهران به ثمر رسید. اولین کارت قرمز نوروزی با پیراهن پرسپولیس نیز در این فصل در دیدار با مس کرمان در دقیقه 92رقم خورد که از سوی علیرضا فغانی داده شد. نوروزی در این فصل سه کارت زرد در برابر تیم های مس کرمان، نفت و پاس همدان دریافت کرده بود.

چهارمین فصل؛ باز هم فغانی و باز هم کارت قرمز
نوروزی در این فصل هم یک کارت زرد از داور دریافت کرد و 2 گل نیز برای تیمش به ثمر رساند. گل های او برابر صبای قم و داماش گیلان در این فصل رقم خورد و کارت قرمزش را نیز بار دیگر از علیرضا فغانی در دیدار با سپاهان در دقیقه 78 دریافت کرد. پرسپولیس در این فصل عنوان دوازدهم لیگ را به خود اختصاص داد و نوروزی با دو گل، یک کارت زرد و یک کارت قرمز به کار خود پایان داد.

پنجمین فصل؛ 4گل، 4 کارت زرد
نوروزی در این فصل کارش را با گلزنی در دیدار راه آهن آغاز کرد و در ادامه نیز برابر ملوان، گهر و سپاهان نیز گل زد. او در این فصل 4 کارت زرد نیز برابر ذوب آهن، ملوان، آلومینیوم و گهر دورود از داوران دریافت کرد. پرسپولیس عنوان هفتم را کسب کرد و نوروزی 1380 دقیقه بازی کرد.


ششمین فصل؛ قرض به نفت تهران و 3 گل برای یحیی
هادی نوروزی در این فصل تنها 10 بازی فرصت بازی به دست آورد و در نیم فصل به نفت تهران قرض داده شد. نوروزی در ترکیب تیم یحیی گل محمدی با پیراهن زرد نفت تهران در 12 بازی به میدان رفت و 3 گل نیز به ثمر رساند. صبای قم، راه آهن و سایپا تیم های بودند که این مهاجم شمالی موفق شده بود به آنها گل بزند.

بازگشت به پرسپولیس با گلزنی
هادی نوروزی در فصل بعد به پرسپولیس بازگشت و موفق شد در 18 بازی بعنوان بازیکن ثابت و 2 بازی بعنوان بازیکن تعویضی برای این تیم به میدان برود. ماحصل آن دو گل برابر نفت مسجد سلیمان و سپاهان گل بزند. نوروزی در دیدار با سپاهان با دریافت دو کارت زرد از سوی محمدرضا اکبریان از زمین بازی اخراج شد.


خداحاظفی با سوپر گل
هادی نوروزی به نظر می رسید بهترین فصل فوتبالی اش را در پرسپولیس آغاز کرده است. زمانی که قرار شد او در ابتدای فصل بازوبند کاپیتانی تیمش را تحویل بگیرد. شوقی که مطمئنا تا صبح مراسم دریافت بازوبند او را بی خواب کرده بود. او در این فصل که خیلی زود برای او به پایان رسید موفق شد با گلی دیدنی دروازه پدیده را باز کند. او در این فصل دو کارت زرد در 5 بازی انجام شده برای پرسپولیس دریافت کرد و در دیدار با استقلال خوزستان نیز از محسن ترکی دریافت کرد.


لیگ قهرمانان آسیا؛ گلزنی برابر لخویا
هادی نوروزی در لیگ قهرمانان آسیا در چهار فصل برای این تیم به میدان رفت که تنها گل او در آسیا برابر لخویا در همین فصل رقم خورد. نوروزی در 24 بازی لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته بود و حاصل آن در 1380 دقیقه حضور یک گل و 4 کارت زرد برای شماره 24 بود.

تیم ملی ایران؛ 8 بازی ملی 
هادی نوروزی در این مدت 8 بازی ملی در ترکیب ایران حضور یافت. اولین بازی او برابر کره شمالی در 7/9/2010 برای کره شمالی رقم خورد که در دقیقه آخر به جای مسعود شجاعی، گلزن ایران در این دیدار به بازی رفت.
در دومین بازی ملی هم در دقیقه 74 جانشین کریم انصاریفرد در بازی برابر ارمنستان شد و در دیدار دوستانه برابر قطر هم در دقیقه 76 جانشین مسعود شجاعی شد.

در چهارمین بازی ملی اش نیز در دیدار با ماداگاسکار به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت و این دیدار با نتیجه یک بر صفر و گل جلال حسینی به پایان رسید. در جریان دیدار دوستانه ایران برابر بوسنی که با برتری 3 بر دو شاگردان کی روش به پایان رسید نیز از میانه های نیمه دوم جانشین فریدون زندی شد و در دیدار با بحرین هم در دقیقه 42 به جای محمدرضا خلعتبری در زمین بازی حاضر شد.

آخرین بازی ملی هادی نوروزی مربوط به دو دیدار برابر مالدیو می شود. نوروزی در تاریخ 23 و 2011.11.27 در دو دیدار برابر مالدیو در ترکیب تیم ملی ایران قرار گرفت.

پایان 24
هادی نوروزی شماره 24 پرسپولیس که دوران فوتبالی بی سر و صدایی داشت در نهایت در صبحگاه نهم مهرماه 1394 به دلیل ایست قلبی درگذشت تا مرگی پر و صدا داشته باشد و هواداران و جامعه فوتبال و ورزش کشور در در بهت و ناراحتی فرو برد. روحش شاد

طبقه بندی: فوتبال،

آخرین موقعیت گل هادی نوروزی +عکس

آخرین موقعیت گل هادی نوروزی +عکس

تصویر زیر مربوط به بازی حذفی پرسپولیس و ملوان است. هادی دقایقی بعد به خاطر مصدومیت تعویض شد و نمی دانست که دیگر هرگز به میادین باز نخواهد گشت.

این تصویر برای همیشه در ذهن ما نقش می بندد. هادی دیگر موقعیت گل ندارد. هادی دیگر پا به توپ نمی شود. هادی دیگر با بازوبند کاپیتانی پرسپولیس به میدان نمی رود. او امروز برای همیشه در خاک آرمید.
طبقه بندی: فوتبال،

کار ارزشمند علی دایی برای هادی نوروزی

کار ارزشمند علی دایی برای هادی نوروزی

علی دایی که نتوانسته بود در مراسم تشییع هادی نوروزی در ورزشگاه آزادی شرکت کند امروز به همراه برادرش و همچنین بهزاد غلامپور در مراسم خاکسپاری شرکت می کند.

گفتنی است علی دایی این روزها عزادار دایی اش است که در حادثه تلخ منا جان خود را از دست داد.طبقه بندی: فوتبال،

تکرار یک رفتار زشت این بار در مراسم تشییع پیکر کاپیتان پرسپولیس

تکرار یک رفتار زشت این بار در مراسم تشییع پیکر کاپیتان پرسپولیس

در مراسم تشییع پیکر کاپیتان فقید پرسپولیس شاهد حضور پرشمار هواداران بودیم، هوادارانی که بابت از دست دادن کاپیتان تیم خود بسیار اندوهگین و ناراحت بودند. اما متاسفانه در مراسم تشییع پیکر یک فرد مشهور باز هم شاهد افرادی بودیم که رفتارهای ناپسندی از خود نشان دادند؛ سلفی گرفتن! در واقع برخی از افراد حاضر در ورزشگاه به دنبال سلفی گرفتن با تابوت کاپیتان فقید پرسپولیس و البته عکس انداختن به چهره های مشهوری بودند که به ورزشگاه آمده بودند.

این دست از رفتارهای ناپسند در مراسم تشییع پیکر هر فرد مشهور دیگری هم دیده شده بود. برخی هرگز موقعیت را درک نمی کنند و به دنبال عقده گشایی هستند. هنوز یادمان نرفته تلاش های فردی که زیر تابوت سیمین بهبهانی برای سلفی گرفتن تلاش می کرد. مشابه همین حرکت امروز بارها در ورزشگاه آزادی دیده شد.

سلفی گرفتن بی احترامی به یک فرد تازه در گذشته است. اما بسیاری این مطلب را هرگز درک نخواهند کرد.
طبقه بندی: فوتبال،

توهین گستاخانه سعودی ها به کاپیتان فقید پرسپولیس

توهین گستاخانه سعودی ها به کاپیتان فقید پرسپولیس

در دیدار پرسپولیس و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا که مربوط به فصل گذشته است زنده یاد هادی نوروزی در اثر برخوردی که با احمد الفریدی ستاره تیم ملی عربستان و باشگاه النصر داشت باعث مصدومیت این ستاره عرب شد.

اکنون که ورزش ایران عزادار کاپیتان با اخلاق پرسپولیس است کاربران سعودی از این موضوع سو ء استفاده کرده و با یادآوری اتفاق دیدار پرسپولیس و النصر از درگذشت هادی نوروزی ابراز خوشحالی می کنند.

متاسفانه کاربران سعودی گستاخی را به جایی رسانده که ضمن ابراز خوشحالی از درگذشت کاپیتان پرسپولیس به روح پاک وی لعنت فرستاده اند.

جملات زشت و بی ادبانه دیگری در رابطه با کاپیتان فقید پرسپولیسی ها نوشته شده که قابل ذکر نیست.

امیدواریم این رفتار زننده و گستاخانه سعودی ها بی پاسخ نماند.

حجم زیادی از توهین ها را می توانید در توئیتر ببینید.
طبقه بندی: فوتبال،

تشییع پیکر هادی نوروزی در ورزشگاه آزادی +[مجموعه عکس]

پیکر هادی نوروزی در حالی که جمعیت زیادی به ورزشگاه آمده بودند تشییع شد.

کاپیتان 30 ساله پرسپولیس بامداد پنج شنبه در خواب به دلیل ایست قلبی فوت کرد. هادی نوروزی فردا در بابل به خاک سپرده می شود.طبقه بندی: فوتبال،

پیکر نوروزی به بابل رسید +عکس

پیکر نوروزی به بابل رسید +عکسطبقه بندی: فوتبال،

پسر کوچک هادی نوروزی و خوشامد گویی به عزاداران

پسر کوچک هادی نوروزی و خوشامد گویی به عزاداران

هانی پسر کوچک هادی هم اکنون در جلو حجله تدارک دیده شده برای پدرش ایستاده و به مهمانان خوشامد می گوید. هیچ یک از حاضران به محض دیدن هانی نمی توانند جلوی اشک های خود را بگیرند.

او از سوی مادر خود مامور خوشامدگویی به عزاداران شد.طبقه بندی: فوتبال،

حمله شدید نکونام به بوقچی های پرسپولیس پس از مرگ هادی نوروزی

حمله شدید نکونام به بوقچی های پرسپولیس پس از مرگ هادی نوروزی

بازیکن سایپا، پس از حضور در مراسم تشییع پیکر این بازیکن در ورزشگاه آزادی، در اینستاگرام خود می نویسد: «امروز داشتم مصاحبه بعد از بازی پرسپولیس نفت را می خواندم، دلم به درد آمد واقعا، می‌گفتند این بازوبند برایش گشاد است، نوروزی و کفشگری لیاقت ندارند، امروز همان نان به نرخ روز خورها می گفتند نوروزی تیمت رو بردار و بیا، چرا زنده بود تشویق نشد؟ مردم عزیز چه آبی چه قرمز بدانید سکوها دست مردم نیست، دست یه مشت ....، تو را به خدا قدر اینجور بازیکنان‌تان را بدانید، درست است توی چشم نیستند و محبوب سکوها نیستند ولی همه می دانند که لیاقتشان بیشتر از این است، هادی رفت ولی قدر امثال هادی که در این فوتبال زیادند را بدانید.» به خوبی پیداست منظور نکونام بوقچی های پرسپولیس هستند که در طول فصل تعیین می کنند هواداران چه بازیکنانی را تشویق کنند. این بوقچی ها به طور کامل مراسم تشییع جنازه نوروزی را در اختیار داشتند و آن را رهبری می کردند.


طبقه بندی: فوتبال،

کجا قلبت کم آورد کاپیتان


کجا قلبت کم آورد کاپیتان


باور نمی‌شود کرد، مگر می‌شود باور کرد؟... این همان قلبی است که همه را به حسادت می‌انداخت، همان قلبی که باعث می‌شد بیشتر و بهتر از همه بدود. این همان قلبی است که آن‌قدر ساده بود که می‌شد دوستش داشت. آخر چگونه می‌توان باور کرد که اکنون باید نوشت: «هادی نوروزی درگذشت»... نمی‌شود باور کرد.

همه آن چند 10 هزار نفری که صبح جمعه در ورزشگاه آزادی گردهم آمده بودند تا ببینند شاید این خبر هم مثل بسیاری از خبرهای تلگرامی باشد که زود تکذیب می‌شوند اما... نه! همیشه شانسی برای تکذیب نیست، همه چیز راست است، متاسفانه... باید نوشت، با اشک نوشت: «خداحافظ کاپیتان»

هواداران پرسپولیس شاید بتوانند همه شکست‌های این فصل نفرینی را تحمل کنند، اما غم رفتن هادی را؟ حالا چه کسی می‌خواهد برای هانی، قصه رفتنِ بابا هادی را بگوید. او تا به اینجا همه قصه‌هایی که از بابا شنیده، قصه بابای پهلوانی است که با گوش‌های شکسته‌اش او را از بقیه فوتبالیست‌ها جدا می‌کرد. بابایش مثل بقیه نبود، مهربان بود، ساده بود، حاشیه نداشت. حالا چه کسی این‌قدر جرات دارد که برای هانی، همان پسری که با هادی به ورزشگاه درفشی‌فر می‌آمد و پشت‌سر پدر می‌دوید، بگوید که قلب پدرت دیگر طاقت نیاورد و یک لحظه ایستاد. چه لحظه تلخی بود، آن ساعت 4 که قلبش او را به بیمارستان نرساند و همه تلاش‌ها نتیجه نداد و دیگر کیست که بتواند برای هانی بگوید؛ این همه ستاره که در خانه‌شان جمع شده‌اند، برای آن است که بداند، پدرش آن‌قدر دوست‌داشتنی بود که هیچ‌کس نمی‌تواند رفتنش را قبول کند.

کاش یکی باشد که بگوید: هانی جان! گفته‌اند پرسپولیس تا آخر فصل لباس سیاه می‌پوشد و بدان که این غم همیشه نه بر دل این تیم که بر دل فوتبال ایران سنگینی می‌کند. دیدی هانی جان! صبح در ورزشگاه آزادی بودی و خودت با چشمانت دیدی، همانجا که مادرت به احترام تیمی که پدرت سال‌ها برایش از جان مایه گذاشت، شال قرمز بر سر کرده بود. دیدی هانی جان، دیدی که چقدر آدم آنجا بود. دیدی که از بازی‌های پرسپولیس بیشتر آمده بودند؛ فقط برای پدرت. فقط برای کسی که مهم‌تر از آن که در سه دربی گل زده بود، انسان بود و هیچ‌کس به یاد نمی‌آورد، یک خبر بد از او؛ یک حاشیه، یک جنجال.

یکی باید باشد که بگوید: هانی جان! همه زودتر از آن‌که تصور می‌کردند، دلشان برایش تنگ می‌شود. شهر کوچک پدرت تنها جایی نیست که تمام در و دیوارش رنگ سیاه دارد و غم در آن حکمفرمایی می‌کند. غم این روزها به خیلی جاها سر کشیده است و خیلی‌ها هوای گریه دارند، البته اگر تا الان به گریه نیفتاده باشند.

یکی باشد که بگوید: هانی جان! قصه بابا با این حرف‌ها تمام نمی‌شود. این آمبولانسی که بابا هادی را به بابل می‌برد تا او را در زادگاهش دفن کنند، پایان قصه او نیست. قصه او می‌ماند.

این یکی را خودم می‌گویم: هانی جان! اگر روزی خواستی فوتبالیست شوی، مثل بابا هادی باش! همان‌طور ساده، همان‌طور مهربان، همان‌طور بی‌شیله و بی‌کینه... مثل او باش که آبروی فوتبال بود.

مرثیه بزرگان

آن‌قدر جمله غمبار در این دوسه روز در مورد هادی نوروزی نوشته شده که انتخاب آنها کار آسانی نیست، این چند جمله فقط مشتی از خروار است.

علی پروین: پرسپولیس امروز پسر شایسته‌ای را از دست داد. او خیلی زود از میان ما رفت. هیچ‌کس از او بدی ندیده بود. باورم نمی‌شود که این بازیکن دیگر در بین ما نیست. او بسیار خوب بود و واقعا کسی از او بدی ندید.

کارلوس کی‌روش: یک دوست، یک برادر و یک هم‌تیمی خوبمان را از دست دادیم. از خداوند بزرگ عاجزانه درخواست می‌کنیم که این دوست عزیز، این پسر گل، این برادر عزیز و این پدر مهربان را مورد رحمت و مغفرت خودش قرار بدهد.

علی دایی: کاپیتان نجیب پرسپولیس رفتنش هم مثل همه روزهای بودنش ساده و آرام بود. باورش سخت است ولی فوتبالمان در عزای یکی از بهترین‌هایش رخت سیاه بر تن کرده است..

علی کریمی: هوای دلم مثل هوای خطه‌مان (شمال) ابری است. خداحافظ رفیق.

جواد نکونام: هادی نوروزی یکی از بااخلاق‌ترین بازیکنان پرسپولیس بود. امیدوارم خدا به خانواده‌اش صبر بدهد تا بتوانند با این مصیبت کنار بیایند.

برانکو ایوانکوویچ: این تراژدی بزرگ را به جامعه ورزش ایران تسلیت می‌گویم. ما یک ورزشکار جوان، ممتاز، خوش‌اخلاق و متعصب را از دست دادیم و من کلمه‌ای در توصیف این فقدان بزرگ ندارم.طبقه بندی: فوتبال،

اعتراف پلاتینی به دریافت پول از بلاتر

  اعتراف پلاتینی به دریافت پول از بلاتر

قرار بود که میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا در نشستی خبری شرکت کند و درباره برنامه های خود برای ریاست فدارسیون بین المللی فوتبال (فیفا) صحبت کند که به یک باره این نشست لغو شد.

به گزارش ایسنا ، همزمان دادستانی سوئیس در خبری جنجالی که بازتاب زیادی در رسانه‌های اروپایی داشت، پلاتینی را به گرفتن 2 میلیون پوند رشوه از سپ بلاتر متهم کرد که این با واکنش سریع رئیس اتحادیه فوتبال اروپا مواجه شد.

پلاتینی که جدی ترین گزینه برای جانشینی بلاتر در کرسی ریاست فیفا است، گفت: چنین چیزهای دروغ محض است. من هیچ رشوه‌ای دریافت نکرده‌ام. کسی که مدعی است من از رئیس فیفا رشوه گرفته‌ام دلایل خود را علنی کند تا همه بدانند. اگر دلیلی دارید رو کنید.

پلاتینی که در بیانیه رسمی که روزنامه دیلی میرر انگلیس منتشر کرد گفت: امروز دادستانی سوئیس از من خواست تا اطلاعاتی را درباره گرفتن رشوه از بلاتر به آنها بدهم. درباره این موضوع باید بگویم که من به خاطر کاری که برای فیفا انجام داده بودم کرده بودم، این مبلغ را دریافت کردم. من با فیفا قرارداد داشتم که در صورت انجام کارهای که از من خواسته بودند مبلغی را دریافت کنم و این اصلا غیر قانونی نیست. بسیار خوشحالم که این پروند باز شده است تا به مردم اطلاعات و آمار درستی داده شود.

در پایان این بیانیه آمده است: من الان در سوئیس هستم و آماده هر بازجویی و تحقیقی هستم. دلیلی ندارد که از چیزی فراری باشم. آماده‌ام تا به هر پرسشی پاسخ بدهم.

پلاتینی محبوبیت بسیار زیادی در بین کشورهای اروپایی دارد. او جدی ترین گزینه برای جانشینی سپ بلاتر سوئیسی در کرسی ریاست فیفا است. اگر اتهام او به دریافت رشوه از بلاتر تایید شود بدون شک شانس او برای رسیدن به ریاست فدارسیون بین المللی فوتبال بسیار کم خواهد شد و در این حالت این علی بن حسین اردنی است که شانس بیشتری خواهد داشت.طبقه بندی: فوتبال،

همه دیدارهایی که بارسلونا «مسی» را ندارد

همه دیدارهایی که بارسلونا «مسی» را ندارد

مسی به همین دلیل، 8 بازی بارسلونا و 4 بازی تیم ملی آرژانتین از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 را از دست خواهد داد و اگر خوش شانس باشد، می تواند خود را به بازی مقابل رئال مادرید(30 آبان) که در برنابئو برگزار خواهد شد برساند.

بارسلونا می تواند خوشحال باشد که در این مدت بازی هایی تقریبا ساده پیش رو دارد. دیدار مقابل تیم هایی چون سویا، ایبار، ختافه، رایو وایکانو و ویارئال در لالیگا، لورکوزن و باته بوریسوف در لیگ قهرمانان و نیز اولین بازی بارسا در کوپا دل ری که مسلما برابر حریفی دسته پایین تر خواهد بود.
در تیم ملی نیز مسی برابر اکوادور، ونزوئلا، برزیل و کلمبیا حاضر نخواهد بود.طبقه بندی: فوتبال،

مسی مصدوم شد + عکس


ستاره آرژانتینی آبی‌واناری‌های کاتالونیا در دیدار مقابل زردپوشان جزایر قناری آسیب دید.

تیم فوتبال بارسلونا از ساعت 17:30 شنبه در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف لاس‌پالماس رفته است، ولی در همان ابتدای این بازی هواداران آبی‌و‌اناری‌ها در شوکی بزرگ فرو رفتند، جایی که لیونل مسی در دقایق ابتدایی مسابقه از ناحیه زانو آسیب دید و در دقیقه 10 جای خود را به مونیر الحدادی داد.
این اتفاق در دقیقه سه بازی پس از برخوردی که مسی با پدرو بیگاس، مدافع حریف داشت، رخ داد. ستاره آرژانتینی بارسا پس از این برخورد به زمین افتاد و از درد زانوی خود را گرفت.پس از درمان سرپایی که پزشکان تیم بارسلونا روی پای مسی انجام دادند، او برای دقایقی به زمین بازگشت، ولی در نهایت زانو درد اجازه ادامه بازی را به وی نداد و این بازیکن به تشخیص لوئیس انریکه جای خود را به مونیر الحدادی داد.

مسی مصدوم شد + عکس
طبقه بندی: فوتبال،

بلوکه شدن 30 درصد از دارایی‌های نیمار

  بلوکه شدن 30 درصد از دارایی‌های نیمار

بنا به اعلام دادگاه فدرال برزیل، نیمار از سال 2011 تا 2013 مالیات خود را پرداخت نکرده است و برای رفع اتهامش، باید 16 میلیون دلار مالیات عقب افتاده‌اش را پرداخت کند. در غیر این صورت، 30 درصد از اموال و دارایی‌های او که 147 میلیون دلار است، بلوکه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، نیمار نخستین بازیکنی نیست که به فرار از پرداخت مالیات متهم می‌شود. بسیاری از بازیکنان بزرگ فوتبال جهان با وجود درآمد بسیار بالایی که دارند، از پرداخت مالیات امتناع می‌کنند. لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا نیز با چنین اتهامی روبه‌رو شده است و چند باری هم به دادگاه فراخوانده شد.طبقه بندی: فوتبال،
(تعداد کل صفحات:2)      1   2  


  • paper | فال تاروت | خرید بک لینک رایگان
  • فال حافظ | خرید آگهی رپورتاژ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic